Санкції проти РФ мають зберігатися до повного відновлення територіальної цілісності України, включно з поверненням Криму - Порошенко

08:41, 17 січня 2017

Київ. 17 січня. УНІАН. Санкції проти агресора Росії мають зберігатися до повного відновлення суверенітету та територіальної цілісності України, включно з поверненням Криму.

На цьому наголосив президент Петро Порошенко під час щорічної зустрічі з іноземними послами, акредитованими в Україні, повідомили УНІАН у прес-службі глави держави.

Порошенко подякував урядам країн-партнерів України, зокрема Німеччини та Франції за лідерство як у рамках Нормандського формату, так і у Європейському Союзі в цілому.

«Вірю, що для «зробленого в Україні» та «зробленого для України» не може і не повинно бути географічних кордонів чи обмежень. Також вірю, що спільними зусиллями і готовністю до амбітних рішень і підходів ми зможемо закріпити існуючі досягнення і розкрити нові потенційні можливості для нашої співпраці», - звернувся Порошенко до присутніх на зустрічі дипломатів.

Глава держави також висловив слова вдячності партнерам України в Генасамблеї ООН, які у 2016 році сказали своє слово у питанні Автономної Республіки Крим і міста Севастополь, закріпивши за Росією статус окупаційної влади та агресора.

Президент зазначив, що груднева Резолюція ГА ООН є дороговказом у справі деокупації півострова та забезпечення прав людини в Криму.

Як повідомляв УНІАН, 19 грудня 2016 року Генасамблея ООН підтримала резолюцію про порушення країною-окупантом Російською Федерацією прав людини в Автономній Республіці Крим.

У документі зазначається, що РФ є державою-окупантом, АРК - тимчасово окупована Росією територія.

За резолюцію проголосували 70 країн, 77 утрималися і 26 проголосували проти.

Згідно з текстом документа, Росія має вжити всіх необхідних заходів для того, щоб негайно покласти край усім утискам прав людини стосовно жителів Криму, припинити дискримінаційні заходи і практики, необґрунтовані затримання, катування та інші жорстокі, нелюдські або такі, що принижують гідність, види поводження, і скасувати все дискримінаційне законодавство.

Члени ООН закликали РФ негайно звільнити українських громадян, які були незаконно затримані і засуджені без урахування елементарних норм відправлення правосуддя, а також тих, кого було переведено через міжнародно визнані кордони з Криму до Російської Федерації. Також вона має вирішити проблему безкарності та забезпечити, щоб ті, кого визнано винними в утисках прав людини, були притягнуті до відповідальності в незалежному суді.

У резолюції наголошується на необхідності створення і подальшої підтримки безпечних і сприятливих умов для журналістів і правозахисників з тим, щоб вони могли виконувати свою роботу в Криму незалежно і без невиправданого втручання. Генасамблея закликала РФ дозволити відкрити культурні та релігійні установи.

При цьому Росія має негайно скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності, а також анулювати рішення про заборону лідерам Меджлісу в'їзду на територію Криму.

У Генасамблеї закликали РФ негайно почати співпрацювати у повному обсязі з Управлінням верховного комісара з прав людини, Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Радою Європи щодо питання прав людини в Криму.

Разом з тим, в резолюції йдеться, що Генеральна асамблея "настійно закликає Російську Федерацію забезпечити належний і безперешкодний доступ міжнародних місій зі спостереження за становищем у сфері прав людини і правозахисних неурядових організацій до Криму, визнаючи, що міжнародна присутність у Криму має першорядне значення для запобігання подальшого погіршення ситуації".