Повторна експертиза щодо винуватця смертельної ДТП Толстошеєва підтвердила його неосудний стан - прокуратура

20:35, 16 січня 2017

Київ. 16 січня. УНІАН. Висновки повторних експертиз, які надійшли до столичної прокуратури, підтвердили результати попередніх експертиз щодо неосудного стану Станіслава Толстошеєва під час скоєння ним смертельної дорожньо-транспортної події.

Про це повідомила прес-служба прокуратури Київської області.

За висновками експертів, на момент ДТП у водія стався "раптовий тимчасовий хворобливий розлад психічної діяльності у вигляді синдрому порушеної свідомості внаслідок генералізованого епілептичного нападу із тоніко-клонічними судомами, що призвело до тимчасової втрати контролю над керованістю автомобіля".

Зазначається, що епілептичний напад у Толстошеєва стався вперше, тобто про можливість його настання останній не міг бути обізнаним. Установлено також, що на момент ДТП Толстошеєв не перебував у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння.

Разом з тим, враховуючи, що через медичні протипоказання Толстошеєв не може бути допущений до керування транспортними засобами, посвідчення водія, видане на його ім’я, анульовано та знищено у законному порядку, а відповідні відомості внесені до Національної автоматизованої інформаційної системи МВС.

Найближчим часом у кримінальному провадженні буде прийнято остаточне рішення.

Як повідомляв УНІАН, 9 січня 2016 року у Києві позашляховик Толстошеєва Mercedes врізався в кіоск на Лівобережній, в результаті чого загинула жінка.

13 січня правоохоронці висунули підозру 21-річному Толстошеєву, який є сином бізнесмена з Дружківки Донецької області Андрія Толстошеєва. 15 січня суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 137,8 тис. грн.

9 вересня прес-секретар столичної прокуратури Надія Максимець заявила, що прокуратура Києва закрила кримінальне провадження стосовно Толстошеєва. За словами речника, результати експертиз показали, що чоловік під час ДТП перебував у несвідомому стані, у нього стався «раптовий напад судомного характеру, внаслідок якого він не міг усвідомлювати своїх дій і керувати ними».

16 вересня генпрокурор Луценко прийняв рішення про скасування постанови щодо закриття кримінального провадження проти Толстошеєва. Вказане рішення 20.09.2016 було скасовано, та, з метою усунення будь-яких сумнівів в об'єктивності розслідування, матеріали кримінального провадження направлено на повторну комісійну судово-медичну та психолого-психіатричну експертизи в експертні установи МОЗ України на території Львівської області.