Нацбанк підтвердив факт монетизації ОВДП «ПриватБанку» ще на 1,4 млрд грн

16:24, 16 січня 2017

Київ. 16 січня. УНІАН. Національний банк України продовжив монетизацію облігацій внутрішньої державної позики, випущених Міністерством фінансів для капіталізації націоналізованого «ПриватБанку».

Як повідомляється на сайті НБУ, регулятор купив ОВДП на 1,4 млрд грн, в результаті чого загальна сума монетизації ОВДП для «ПриватБанку» після його націоналізації досягла 27,2 млрд грн.

За інформацією НБУ, ці кошти не буде спрямовано на покриття відтоків за депозитами банку, а залишаться на коррахунку в НБУ у формі обов'язкових резервів, тому не матимуть значного впливу на валютний ринок і рівень інфляції.

Раніше про монетизацію Нацбанком ОВДП «ПриватБанку» на 1,4 млрд грн УНІАН повідомили учасники ринку.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів України в грудні 2016 року прийняв рішення про націоналізацію найбільшого банку України «ПриватБанку».

Для докапіталізації «ПриватБанку» уряд випустив облігації внутрішньої держпозики на 107 млрд грн, зокрема й папери на 25,8 млрд грн Нацбанк викупив наприкінці грудня.

Станом на 13 січня обсяг ОВДП в обігу за сумою основного боргу становив 667,568 млрд грн, при цьому у власності Нацбанку перебувають держпапери на суму 383,346 млрд грн, або 57% від їх загального обсягу.