Мінекономрозвитку пропонує Кабміну затвердити перелік критично важливих технологій у виробництві озброєння

15:27, 16 січня 2017

Київ. 16 січня. УНІАН. Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує Кабінету міністрів України затвердити перелік критично важливих технологій у виробництві озброєння і військової техніки, а також забезпечити державну підтримку розвитку таких технологій.

Відповідний проект розпорядження оприлюднено на сайті Мінекономрозвитку.

Зокрема, до критично важливих у Мінекономрозвитку пропонують віднести технології уражальних факторів озброєння, включаючи технології зниження помітності об'єктів, виробництва патронів і вибухових речовин, протимінного захисту та електромагнітного озброєння.

Крім того, проект розпорядження відносить до критично важливих інформаційні технології (системи «свій-чужий», системи управління безпілотниками тощо), оптичні технології, хімічні технології, технології матеріалознавства і нанотехнології.

При цьому проект розпорядження зобов'язує міністерства і відомства всіляко підтримувати розвиток зазначених технологій, забезпечувати відповідне оборонне замовлення та наукові розробки.

Як повідомляв УНІАН, державний концерн «Укроборонпром», який об'єднує головні оборонні підприємства країни, має намір створити за аналогією з американським Агентством передових оборонних дослідницьких проектів (DARP) українську інноваційну платформу UkrARPA. Ця платформа покликана об'єднати в собі розробників, стартапи, інвестиційні фонди і військові відомства країни для розробки і впровадження сучасних військових технологій.