Депутат пропонує створити на базі українських лісгоспів холдинг із реалізації деревини

14:00, 16 січня 2017

Київ. 16 січня. УНІАН. Народний депутат Остап Єднак запропонував виключити з підпорядкування Державному агентству лісових ресурсів українські лісгоспи і об'єднати їх у холдинг, який реалізовуватиме деревину і працюватиме за міжнародними стандартами фінансової звітності.

Про це він повідомив на прес-конференції в Києві.

«Я вважаю, що лісгоспи необхідно прибрати з підпорядкування Держлісагентству, об'єднати їх в окрему структуру, яка буде централізовано керувати лісовим господарством... Це має бути об'єднання у вигляді холдингу, яке працюватиме як «Укрпошта», «Нафтогаз», «Укрзалізниця», - сказав він.

Єднак зазначив, що цей холдинг має працювати під керівництвом прозоро обраної наглядової ради та надавати звіти за міжнародними фінансовими стандартами.

«Цього року я очікую, що ми цю систему (управління лісовим господарством – УНІАН) впорядкуємо і вона працюватиме», - відзначив депутат.

Як повідомляв УНІАН, Державне агентство лісових ресурсів має намір спільно з німецьким Комітетом східноєвропейських економічних відносин і австрійським Агентством із охорони навколишнього середовища провести національний облік усіх українських лісів, який не проводився з 1996 року.

Площа відновлення лісу підприємствами Держлісагентства в 2016 році становила 52,6 тис. га, що на 3,1% більше, ніж у 2015 році.

Зокрема, минулого року Держлісагентство висадило 34,4 тис. га лісових культур, зокрема 2,6 тис. га нових лісів. Завдяки природному відновленню було відтворено майже 18,2 тис. га лісів.

Разом з тим площа вирубування лісу на території лісгоспів у 2015 році становила 50,1 тис. га. Відповідно, територія відновлення лісу в 2016 році перевищила площу вирубування у 2015 році на 5%.