Україна не брала на себе зобов'язань підвищувати пенсійний вік і не має наміру робити будь-яких кроків у цьому напрямку – віце-прем'єр Розенко

12:56, 16 січня 2017

Київ. 16 січня. УНІАН. Україна не брала на себе фіксованих зобов'язань підвищувати пенсійний вік у рамках пенсійної реформи, тому уряд не робитиме будь-яких кроків у цьому напрямку, повідомив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко в інтерв'ю одному з телеканалів.

«Я хочу вам сказати про те, що у нас немає жодних фіксованих зобов'язань підвищувати пенсійний вік. Цього немає ані в Меморандумі з МВФ, ані в інших зобов'язаннях перед іншими інституціями. Я упевнений, що нинішній уряд і влада не зроблять жодних кроків щодо підвищення пенсійного віку», - зазначив віце-прем'єр.

За його словами, зараз йде поступове підвищення пенсійного віку для жінок, але це наслідки тієї реформи, яку свого часу проводив уряд Януковича - Азарова у 2011 році.

«І, як бачите, підвищення пенсійного віку позитивно ніяк не вплинуло на дефіцит Пенсійного фонду, який порівняно з 2011 роком суттєво зріс. Якщо тоді він становив приблизно 40 млрд грн, то сьогодні це понад 140 млрд грн дотацій з бюджету Пенсійному фонду. Тобто в результаті підвищення пенсійного віку дефіцит бюджету не зменшився, а зріс», - сказав Розенко.