У лютому Україна знову може бути визнана «світовим піратом» через не ухвалення закону щодо боротьби з інтернет-піратством – Княжицький

12:47, 16 січня 2017

Київ. 16 січня. УНІАН. У лютому Україна знову може бути визнана «світовим піратом» через не ухвалення закону щодо боротьби з інтернет-піратством.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сказав голова парламентського Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький на засіданні Погоджувальної ради лідерів фракцій та голів комітетів парламенту.

Він зазначив, що на початку лютого Міжнародний альянс інтелектуальної власності знову розглядатиме питання про дотримання Україною законодавства з питань інтелектуальної власності. За його словами, однією з підстав, чому наша країна минулого року визнавалася світовим піратом номер один, була відсутність ефективного законодавства з питань боротьби з інтернет-піратством.

Княжицький нагадав, що 22 вересня 2016 року був ухвалений закон № 3081-д, але президент України ветував його; з того часу на розгляд парламенту досі не подані пропозиції президента щодо даного закону попри обіцянки й зі сторони президента, й зі сторони представників Адміністрації президента.

«Якщо цей проект не буде ухвалений у січні, то в лютому Україна знову потрапляє в «чорний список» і, як наслідок, позбавляється цілої низки митних преференцій у відносинах зі США, а це десятки мільйонів доларів прямих втрат, які ми понесемо, якщо ми не ухвалимо цей законопроект з погодженими президентом поправками», – наголосив Княжицький.

Він закликав президента України внести відповідні поправки на розгляд парламенту.