«Укрпошта» презентувала стратегію розвитку інформаційних технологій компанії до 2020 року

11:24, 16 січня 2017

Київ. 16 січня. УНІАН. Українське державне підприємство поштового зв'язку «Укрпошта» презентувало стратегію розвитку інформаційних технологій компанії на 2017-2020 роки, спрямовану на модернізацію існуючих ІТ-систем і процесів на держпідприємстві, повідомила прес-служба «Укрпошти».

«Мета стратегії – забезпечити «Укрпошту» сучасним рівнем розвитку ІТ-систем, що дасть змогу надавати сучасний рівень сервісів клієнтам компанії та значно підвищити використання всіх видів її ресурсів», – йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, стратегія «Укрпошти» передбачає впровадження нових технологічних, прикладних, інфраструктурних систем, інформаційної безпеки та централізації інформаційних технологій. Зокрема, це нове програмне забезпечення для фінансового і поштово-логістичного напряму компанії, новий сайт «Укрпошти», «пошта ІD», інтерфейси з клієнтами, аналітичні системи, оптимізація логістики тощо.

«Це допоможе бізнес-напрямам компанії виконувати завдання щодо збільшення доходів, заощаджувати кошти і підвищити операційну ефективність», - зазначили в прес-службі.

Потреба в розробці ІТ-стратегії обумовлена нагальною необхідністю оновлення всіх ІТ-систем і процесів на держпідприємстві.

«Застарілі ІТ-системи – одна з причин втрати позицій «Укрпошти» на ринку поштово-логістичних послуг. Тому ефективний розвиток «Укрпошти» значною мірою залежить саме від темпів розвитку ІТ-системи», – цитує прес-служба заступника генерального директора «Укрпошти» з інформаційних технологій Сергія Галагана.

За даними прес-служби, з більш ніж 11 тис. відділень «Укрпошти» автоматизовано лише 2,4 тис. Крім того, дві третини комп'ютерів держпідприємства є застарілими і потребують заміни.

«Внаслідок використання автономних нецентралізованих баз даних неможливо отримувати інформацію оперативно, через що підвищуються операційні витрати компанії», – пояснили в «Укрпошті».

Прес-служба уточнила, що в рамках стратегії IT-розвитку «Укрпошти» планується протягом 2017-2020 років реалізувати понад 100 проектів.

Як повідомляв УНІАН, «Укрпошта» планує інвестувати близько 500 млн дол. у розвиток підприємства до 2021 року.

Раніше генеральний директор підприємства Ігор Смілянський повідомив, що корпоратизацію держпідприємства буде завершено в першому кварталі 2017 року.

«Укрпошта» в третьому кварталі 2016 року отримала 11,8 млн грн чистого збитку проти 14 млн грн чистого прибутку за аналогічний період 2015 року. Водночас підприємство збільшило доход за всіма показниками операційної діяльності на 7,7% - до 1,09 млрд грн.

«Укрпошта» входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України і є національним оператором поштового зв'язку в країні. Підприємство надає понад 50 видів послуг через 12 тис. відділень по всій Україні. Штат компанії налічує близько 76 тис. співробітників.

«Укрпошта» щороку здійснює обробку і доставку споживачам більш як 240 млн поштових відправлень, 16 млн посилок і відправлень з оголошеною цінністю, 15 млн переказів, а також доставляє понад 83 млн пенсій.