Нинішня агресивна Росія є пріоритетною загрозою для США та України - Порошенко

11:22, 16 січня 2017

Київ. 16 січня. УНІАН. Президент України Петро Порошенко заявляє, що нинішня агресивна Росія є пріоритетною загрозою і для США, і для України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на спільній прес-конференції з віце-президентом США Джозефом Байденом у Києві.

«Вітаю перші обнадійливі сигнали, виголошені під час сенатських слухань кандидатів на посади державного секретаря Тіллерсона та міністра оборони США Меттіса. Так, нинішня агресивна Росія – це пріоритетна загроза і для США, і для України», - заявив Порошенко.

«Так, Росія вторглася на територію України, окупувавши частину Донбасу та Крим. Крим – це Україна, і ми вдячні за те, що представники нової адміністрації (США) чітко стоять на цих позиціях. Так, санкції не є самоціллю, але це важливий інструмент тиску, впливу та мотивації для РФ бути за столом переговорів, імплементовувати Мінські домовленості, припинити агресію та окупацію і забезпечити територіальну цілісність нашої держави в рамках міжнародного права. Це інструмент впливу для того, щоб поважати міжнародне право з боку РФ», - наголосив президент.

«Відповідальність перед партнерами і союзниками – це дуже важлива ознака США як глобального лідера, яким вони були, є і, я впевнений, залишатимуться», - підкреслив Порошенко.