Гройсман та Байден підсумували взаємодію зі США під керівництвом адміністрації Обами та обговорили подальшу співпрацю

10:30, 16 січня 2017

Київ. 16 січня. УНІАН. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та віце-президент США Джо Байден підбили підсумки взаємодії зі США під керівництвом Адміністрації президента Барака Обами, обговорили поступ України на шляху реформ та подальшу співпрацю.

Про це УНІАН повідомили у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну.

"Ми і далі будемо йти шляхом реформ, які принесуть мир, стабільність і спокій у нашу державу. Ми будемо робити все для того, щоб Україна відбулася, щоб зусилля, які докладалися та докладаються, привели нас до успіху. Я точно знаю, що зміни, які ми робимо, будуть найкращим внеском в успіх нашої країни", - підкреслив Гройсман.

Прем'єр-міністр подякував за тверду та незмінну позицію США та особисте лідерство Байдена у справі мобілізації міжнародної допомоги та підтримки територіальної цілісності і суверенітету України.

"Ваша особиста роль, особливо за останні роки виборювання нашої незалежності, є надзвичайно важливою для нашої країни у всіх сферах", - сказав Гройсман.

Він відзначив зусилля Адміністрації президента Обами, спрямовані на протидію російській агресії, на надання допомоги Україні - військового озброєння нелетального характеру, проведення тренувань українських військових, медичної допомоги пораненим та експертної допомоги на проведення внутрішніх реформ.

Гройсман високо оцінив санкційну політику США щодо Російської Федерації та привітав нещодавнє продовження санкцій проти політиків та компаній із Росії. Він наголосив, що санкції повинні залишатися в силі до моменту повної імплементації Мінських домовленостей та відновлення територіальної цілісності та суверенітету України, включаючи Крим.

Глава уряду підкреслив готовність України та керівництва країни на подальший розвиток стратегічного партнерства зі США, відзначив важливість допомоги для трансформації України у ключових напрямках, серед яких: реформування митної служби, боротьба з корупцією, проведення децентралізації та підтримка енергетичної безпеки.

Крім того, Гройсман поінформував Байдена про кроки уряду у продовженні внутрішніх реформ та реалізації програми співпраці з МВФ. Серед пріоритетів уряду – посилення незалежності судової гілки влади, проведення масштабної приватизації державних підприємств, продовження реформування енергетичного сектору, банківської галузі України, а також реформування Пенсійного фонду України.