Белград погрожує застосувати війська для захисту сербів у Косові

19:01, 15 січня 2017

Київ. 15 січня. УНІАН. Офіційний Белград погрожує застосувати війська для захисту сербів у Косові.

Як повідомляє Deutsche Welle, заяву озвучив президент Сербії Томіслав Ніколич після зупинки сербського потяга на кордоні з краєм.

"Якщо сербів будуть убивати, ми направимо армію", - заявив Ніколич сьогодні.

Напередодні Сербія після 18-річної перерви збиралася відновити залізничне сполучення з північчю Косова, що й послужило причиною нового загострення між двома країнами. Вранці в суботу, 14 січня, з центрального вокзалу Белграда відправився придбаний в Росії і пофарбований у кольори сербського прапора потяг, вагони якого зовні були розписані гаслом "Косово – це Сербія" різними мовами. Всередині вагони прикрасили зображеннями ікон з косовських сербських православних монастирів.

Потяг повинен був доїхати до міста Косовська Мітровіца на півночі Косова, населеному переважно сербами, проте після різкої реакції косоварів сербський прем'єр-міністр Александар Вучич розпорядився зупинити його перед кордоном.

Водночас інформагенція dpa повідомляє, що потяг на кордоні зупинили албанські поліцейські за наказом президента Косова Хашима Тачі. Обидві сторони мотивували свої рішення намаганням запобігти зіткненням.

Столиця частково визнаної Республіки Косово Приштина закликала втрутитися і Європейський Союз. Уповноважена косовського уряду по переговорам з Сербією Едіта Тахір заявила, що відновлення залізничного сполучення доводить, що Сербія має намір дестабілізувати Косово.

Джерело: http://dw.com/p/2Vpbe

*** Косово відділилося від Сербії в 2008 році. Згідно з конституцією Сербії, територія Республіки Косово є частиною Республіки Сербія і входить до її складу як Автономний край Косово і Метохія, однак фактично Косово владою Сербії не контролюється. Частина Косова, населена переважно сербами, не підкоряється владі в Приштині.