Париж застерігає від небезпек тривалого конфлікту між Ізраїлем та палестинцями

15:52, 15 січня 2017

Київ. 15 січня. УНІАН. У Парижі проходить міжнародна конференція з близькосхідного врегулювання, мета якої - посадити за один стіл ізраїльтян та палестинців для проведення переговорів та пошуку політичного вирішення конфлікту на Близькому Сході.

На цьому наголосив міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро перед початком близькосхідної конференції, повідомляє Deutsche Welle.

За словами Еро, у відносинах між Ізраїлем та Палестинською автономією панує небезпечна недовіра, і ніхто не убезпечений на Близькому Сході від спалаху насильства.

У «Конференції заради миру на Близькому Сході» беруть участь представники 70-ти держав та міжнародних організацій, серед них нинішній держсекретар США Джон Керрі та міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. Однак у скликаній за ініціативи Франції міжнародній конференції відсутні представники самих обох сторін конфлікту - ізраїльтян та палестинців.

Згідно з даними офіційного Парижа, учасники конференції мають намір чітко виступити в заключній резолюції за створення на Близькому Сході Палестинської держави, яка б могла мирно співіснувати з Ізраїлем. Водночас у Парижі наголошують, що домовитися про такий компроміс мають, власне, самі ізраїльтяни та палестинці.

Джперело: http://www.dw.com/uk/%D1%83%D0%BD%D0%BD%D1%8F/a-37137502

Як повідомляв УНІАН, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху кілька разів відмовлявся від запрошень взяти участь у конференції. На його думку, існує небезпека зростання міжнародного тиску щодо умов перемир'я. Нещодавно Нетаньяху назвав захід "конференцією маніпуляцій". На його думку, її мета - ухвалити "антиізраїльські пункти".

23 грудня 2016 року Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, в якій засудила нинішню політику Ізраїлю щодо розбудови поселень на Західному березі річки Йордан та в східній частині Єрусалима. У відповідь Ізраїль вирішив скоротити фінансові внески до ООН.