Німеччина готується до відбиття кібернападів під час цьогорічних виборів до Бундестагу

13:27, 15 січня 2017

Київ. 15 січня. УНІАН. Вибори до Бундестагу, що відбуватимуться у вересні 2017 року, будуть добре захищені від кібернападів.

Відповідну заяву зробив Федеральний уповноважений з проведення виборів Дітер Заррайтер (Dieter Sarreither) у інтерв'ю німецькому виданню Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, передає Deutsche Welle.

За словами Заррайтера, з технічної точки зору, парламентські вибори "захищені від будь-яких спроб маніпулювання".

Він запевнив, що на сьогодні потужності обчислювального центру вже потроєні, ще мають замінити комп'ютери та місця їхнього розташування.

В екстрених випадках, пояснив Заррайтер, можна буде користуватися урядовим центром кіберзахисту.

"Ми готуємося до різноманітних наступальних стратегій під час кібернападів, розглядаємо різні сценарії", - наголосив уповноважений з проведення виборів.

Водночас Заррайтер попередив про небезпеку фейкових новин, які можуть зіграти важливу роль безпосередньо в день голосування. Приміром, якщо з'явиться повідомлення про закриття конкретних виборчих дільниць. Щоб нейтралізувати вплив фальшивих новин, планується використовувати, зокрема, соціальні мережі, наприклад, спеціальний канал у Twitter.

На випадок надзвичайної ситуації Заррайтер повідомив про готовність використати такі класичні засоби передачі інформації, як телефон та факс, аби підготувати попередні офіційні результати голосування уже в день виборів.

Джерело: http://www.dw.com/uk/%D1%83%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D0%D1%96%D1%97/a-37136963