SpaceX запустила ракету Falcon 9 вперше з моменту вересневої аварії

20:51, 14 січня 2017

Київ. 14 січня. УНІАН. Важка ракета-носій Falcon 9 з телекомунікаційними супутниками Iridium NEXT стартувала з бази американських військово-повітряних сил Ванденберг у штаті Каліфорнія.

Як передає ТАСС з посиланням на повідомлення компанії SpaceX, пуск відбувся в 12:54 за часом Східного узбережжя США (19:54 за Києвом).

Це перший пуск, здійснений SpaceX з моменту аварії її ракети Falcon 9 у вересні минулого року.

"За 1 хвилину 17 секунд політ триває нормально", - уточнили в центрі управління польотом SpaceX.

Відділення першої ступені ракети пройшло успішно і було зустрінуто оплесками в центрі управління.

Джерело: http://tass.ru/kosmos/3941577

Як повідомляли фахівці компанії, аварія під час запуску у вересні минулого року сталася через неполадки в одному з трьох балонів, які були розташовані в баку з рідким киснем у другий ступені ракети.

*** Space Exploration Technologies Corporation (SpaceX) - американська приватна компанія - виробник космічної техніки, яка розробила ракети-носії Falcon 1 і Falcon 9 з метою зробити їх багаторазовими. Також компанія розробила космічний корабель Dragon, виведений на орбіту Falcon 9 і призначений для поповнення запасів на Міжнародній космічній станції. Компанія заснована в 2002 році колишнім власником PayPal і CEO Tesla Motors Ілоном Маском з метою скоротити витрати на польоти в космос.