Російська сторона вимагає звільнити в рамках "Мінська" екс-беркутівців та фігурантів справи "2 травня" - ЗМІ

20:20, 14 січня 2017

Київ. 14 січня. УНІАН. Москва через ватажків ОРДЛО домагається звільнення в рамках мінського процесу екс-«беркутівців», обвинувачених у вбивствах учасників Революції гідності, а також фігурантів справи про масові заворушення 2 травня 2014 року в Одесі.

Про це йдеться у статті DT.UA.

За словами автора, дані обставини в Україні до останнього моменту замовчувалися, не виходячи за межі кулуарних обговорень.

«Зауважимо, що завадити противникові перемогти в інформаційній війні може насамперед відмова грати за його правилами. Наприклад, замовчувати за кулуарними домовленостями суспільно значимі обставини. Скажімо, що російська сторона (в особі ватажків ОРДЛО) вимагає звільнити жодним боком не причетних до «мінського процесу» підсудних «беркутівців» Аброськіна, Зінченка й Тамтуру, яких звинувачують у розстрілі учасників Майдану на Інститутській», - зазначила автор.

Крім цього, вона повідомила, що в списках на обмін полоненими присутні фігуранти справи про трагічні події 2 травня 2014 року в Одесі. Деякі з них вже звільнені.

Раніше видання повідомляло, що російська сторона щонайменше двічі зверталася до Києва з пропозицією обміняти екс-«беркутівців» Павла Аброськіна та Сергія Зінченка, обвинувачених у вбивствах учасників Революції гідності.

Джерело: http://dt.ua/POLITICS/rosiyska-storona-vimagaye-zvilniti-v-ramkah-minska-eks-berkutivciv-ta-figurantiv-spravi-2-travnya-230074_.html

Як повідомляв УНІАН, Генеральна прокуратура України в 2014 році передала до суду кримінальне провадження стосовно екс-«беркутівців» Сергія Зінченка і Павла Аброськіна за підозрою у вбивстві 39 активістів Майдану.

10 лютого 2016 року в ГПУ заявили про завершення розслідування і направили до суду кримінальне провадження стосовно ще трьох екс-«беркутівців» Олександра Маринченка, Сергія Тамтури і Олега Янішевського. За даними прокуратури, цим особам інкримінується скоєння теракту, перевищення службових обов'язків, умисне вбивство, замах на вбивство, перешкоджання проведенню мирних мітингів і зборів, викрадення і приховання зброї після вчинення злочину. Кримінальні провадження щодо всіх підозрюваних колишніх бійців «Беркута» об'єднано в одне.

Довідка УНІАН. 2 травня 2014 року в Одесі в результаті масових заворушень за участю проросійських і проукраїнських активістів загинули 48 осіб, постраждали близько 300. Почалися сутички в центрі міста, де були застрелені кілька людей. Потім проукраїнські активісти прийшли на Куликове поле, на якому розташовувалося наметове містечко сепаратистів. Намети загорілися, почалася пожежа в Будинку профспілок, в якій також загинули люди.

27 листопада 2014 року в Приморському районному суді Одеси почалися судові слухання про масові заворушення 2 травня. Проте через тиск на суддів зацікавленими сторонами матеріали було передано в Малиновський райсуд Одеси.

В даний час у Малиновському райсуді розглядаються епізоди провадження про масові заворушення, які мали місце в центрі міста. На лаві підсудних – 20 обвинувачуваних, з яких п'ятьох тримають під вартою (зокрема й двоє росіян),у решти – інші запобіжні заходи.