У Москві пройшла акція на підтримку політв'язнів, було затримано десятки її учасників

19:00, 14 січня 2017

Київ. 14 січня. УНІАН. У Москві сьогодні відбулася акція на підтримку політв'язнів, зокрема за звільнення Ільдара Дадіна, силовики затримали десятки її учасників.

Як повідомляє правозахисний портал ОВС-Інфо, поліція почала затримувати присутніх незабаром після початку акції.

«У Москві біля пам'ятника Грибоєдову біля станції метро «Чисті пруди» 14 січня почалися затримання на неузгодженому народному сході. За словами очевидців, поліція вривається в натовп і грубо затримує людей безпосередньо за вказівкою заступника начальника відділу із забезпечення проведення масових заходів УВС Центрального адміністративного округу Олександра Махоніна», - йдеться у повідомленні.

За оцінками правозахисного порталу, було затримано понад 30 активістів.

Всього на акцію, за оцінкою одного із затриманих Володимира Залищака, зібралися близько 50 осіб, про що він повідомив у Twitter. Одній із затриманих жінок стало зле у машині для перевезення затриманих, їй викликали швидку допомогу.

За інформацією правозахисного порталу, затриманих доставили до районних відділків внутрішніх справ «Басманний» і «Міщанський», і за якийсь час відпустили.

На деяких активістів були складені протоколи за низкою статей Кодексу РФ про адміністративні правопорушення (щодо організації неузгодженого заходи, про непокору законним вимогам співробітників поліції). З рештою провели профілактичну бесіду.

*** Дадін був першим у Росії засудженим за статтею 212.1 Кримінального кодексу Росії, що передбачає до п'яти років позбавлення волі за «неодноразове порушення правил проведення публічних заходів». Він був засуджений до двох з половиною років колонії, у зв'язку з чим визнаний в'язнем совісті міжнародною організацією Amnesty International.