У Чернівецькій області розпочався фестиваль маланок «Вашківецька переберія»

14:17, 14 січня 2017

Чернівці. 14 січня. УНІАН. У Чернівецькій області сьогодні розпочався традиційний фестиваль маланок «Вашківецька переберія».

Як передає кореспондент УНІАН, свято розпочалося сьогодні вранці у місті Вашківці Вижницького району.

Участь у заході беруть близько 300 осіб, які переодягнулися у різних казкових, міфічних, політичних та кіногероїв. Вранці вони вирушили ходою містом, демонструючи глядачам різні сценки. Один з найпопулярніших персонажів, які представлені на фестивалі, – «Путін», над яким «знущаються» інші учасники свята.

"Наша переберія - можливість показати свої політичні погляди, висловити своє "фе" та покритикувати з гумором", – сказав кореспонденту УНІАН організатор Маланки у Вашківцях Орест Сірецький.

Сьогодні у Вашківцях також пройде традиційне обливання маланок водою та спалювання дідуха.

На святі присутні понад 1 тис. гостей з Чернівецької області та сусідньої Івано-Франківської.

Довідка УНІАН. Маланка – українське народне і церковне свято, новорічний обряд з традиційним переодяганням у тварин і фольклорних персонажів. Свято відзначається 13 та 14 січня. У ХХІ столітті святкування Маланки в автентичному вигляді збереглося переважно у селах Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Наймасовіше у Чернівецькій області це свято відзначають у селі Вашківці. Головні герої дійства – Маланка, Козак, Бук Шандр, Українка, ведмеді, цигани, дід та баба – перевдягнені чоловіки та хлопці. Також щороку з’являються нові персонажі. Учасники свята відображають та інтерпретують найгучніші події минулого року. Святкування у такому форматі відбувається уже понад 100 років.