Російським військовим для запобігання дезертирству заборонили виїжджати з окупованих територій Донбасу – розвідка

12:58, 14 січня 2017

Київ. 14 січня. УНІАН. З метою запобігання дезертирству російським військовим заборонили виїжджати з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Про це Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляє на своїй сторінці у Facebook.

За даними управління, російське окупаційне командування продовжує заходи щодо зниження рівня неукомплектованості особовим складом та запобігання випадків дезертирства у з’єднаннях і частинах 1-го (Донецьк) та 2-го (Луганськ) армійських корпусів Центру територіальних військ (Новочеркаськ) Південного військового округу (Ростов-на-Дону) збройних сил РФ.

Введено заборону на виїзд військовослужбовців 1-го і 2-го АК ЗС РФ з тимчасово окупованих територій Донбасу до Росії.

Також, як повідомляє ГУР, за результатами роботи комісій окупаційного командування у з’єднаннях та частинах 1 і 2 АК встановлено, що більшість військовослужбовців-контрактників з числа місцевого населення не бажають продовжувати контракти, а російські військовослужбовці характеризуються низькими морально-психологічними якостями.

Так, 9 січня перевірка 32-х кандидатів для проходження служби, які прибули з Росії для поповнення 7-ї окремої мотострілецької бригади (Брянка) 2 АК, показала, що 28 з них виявились непридатні за станом здоров’я та схильні до зловживання алкогольними напоями й наркотичними речовинами.

Крім того, у ГУР повідомили, що з кінця грудня 2016 року ФСБ РФ активізувала вербувальну діяльність серед студентів вищих навчальних закладів України та РФ, які мають родичів на непідконтрольних Україні територіях та з різною періодичністю їх відвідують.