Мінгареллі назвав пріоритетом на 2017 рік запуск земельної реформи в Україні

11:06, 14 січня 2017

Київ. 14 січня. УНІАН. Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі назвав запуск земельної реформи в Україні пріоритетом на 2017 рік.

Дипломат в інтерв'ю Радіо Свобода розповів про запланований на 2017 рік порядок денний у співпраці України та ЄС.

"Важливо також допомогти уряду України в приватизації. Необхідно реструктуризувати низку державних підприємств, деякі закрити. Приватизація має відбутися. Необхідна також земельна реформа. Ваша країна має винятковий потенціал в аграрному секторі, але для його реалізації важливо запустити земельну реформу", - заявив Мінгареллі.

Також він наголосив, що треба прискорити процес децентралізації.

"Це важливо - покращити управління в Україні", - сказав Мінгареллі.

Окрім того, посол нагадав, що ЄС підтримує реформу державної служби.

"Без сильного й ефективного державного апарату годі й говорити про значний поступ", - додав він.

Також дипломат зауважив, що ЄС продовжить допомагати Україні у боротьбі з корупцією.

"Ми плануємо на це значну суму", - заявив він.

За його словами, важливо переконатися, що такі нові інституції як Національне антикорупційне бюро, Національне агентство з питань запобігання корупції та Спеціалізована антикорупційна прокуратура можуть функціонувати ефективно.

"Не можна забувати про соціальний вимір у рамках процесу змін. Важливо робити все можливе, щоб покращити життя людей. Необхідно впевнитися, що найбільш вразливі верстви населення отримують допомогу у рамках оновленої системи субсидування", - сказав Мінгареллі.

Разом з тим він відзначив важливість реформи пенсійної системи. За словами дипломата, Міжнародний валютний фонд та інші іноземні партнери висловлюють готовність допомогти Україні у реформуванні пенсійної системи.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/a/28232272.html

Як повідомляв УНІАН, 6 жовтня Верховна Рада подовжила чинний в Україні з 2001 року мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 2018 року. Разом з тим, запровадження ринку землі є однією з головних умов співробітництва з ключовим кредитором України – Міжнародним валютним фондом.

Власниками землі на сьогодні є лише фізичні особи, які фактично позбавлені права розпоряджатися нею. У зв'язку з цим всі аграрні підприємства України обробляють лише орендовану землю. Однак експерти стверджують, що тіньовий ринок землі в Україні існує.

Експерти, як і суспільство, розділилися в думці щодо скасування мораторію на продаж сільгоспземлі. Одні вважають, що його продовження створює тіньовий ринок землі, інші вказують на те, що скасування мораторію призведе до обезземелення селян і скуповування земель зарубіжними компаніями.