Комітет Сенату США з питань розвідки заявив про початок розслідування щодо кібервтручання Росії у вибори

09:57, 14 січня 2017

Київ. 14 січня. УНІАН. Комітет Сенату США з питань розвідки заявив про початок двопартійного розслідування з приводу кібервтручання Росії у вибори у США.

Про це йдеться у заяві комітету, передає «Голос Америки».

"Комітет до кінця пройде шлях, яким його поведе розслідування. Ми проведемо розслідування оперативно і доберемося до правди. При нагоді Комітет проводитиме відкриті слухання з метою інформування громадськості про перебіг розслідування. Водночас переважна частина роботи вестиметься за зачиненими дверима, бо ми відповідально ставимося до нашого зобов'язання захищати джерела та методи", - сказано у заяві.

Раніше колишній кандидат у віце-президенти США від Демократичної партії, сенатор Тім Кейн натякав, що сподівається, що сенатське розслідування щодо обставин російського втручання в американські вибори завершиться імпічментом обраного президента Дональда Трампа, подібно до того, як розслідування законодавцями обставин Вотергейту призвело до відставки президента США Ричарда Ніксона у 1974 році.

Джерело: http://ukrainian.voanews.com/a/senat-tramp-putin/3675735.html

Як повідомлялося, минулого року всі 17 спецслужб США підтвердили, що вважають доведеним втручання в передвиборчу кампанію на шкоду кандидатові від Демократичної партії Гіларі Клінтон хакерів, пов’язаних із владою Росії.

29 грудня ФБР і Міністерство внутрішньої безпеки США опублікували доповідь про кібератаки під час президентської кампанії, у якій підтверджено причетність до них російських спецслужб. Після цього президент Барак Обама заявив про запровадження санкцій проти 9 російських розвідустанов та осіб із РФ й оголосив персонами нон-грата 35 російських дипломатів.

Також 10 американських сенаторів розробили законопроект про посилення санкцій стосовно Росії за кібератаки, вчинені під час президентських виборів в США.

Своєю чергою 11 січня 2017 року Трамп заявив, що до хакерських атак у США причетна як Росія, так і інші країни.