Обама до березня 2018 року продовжив чинність кількох пакетів санкцій проти Росії

09:20, 14 січня 2017

Київ. 14 січня. УНІАН. Президент США Барак Обама ще на рік, до 6 березня 2018 року, продовжив чинність кількох пакетів санкцій, запроваджених 2014 року проти Росії, а також російських компаній в окупованому Криму, кримських і донбаських сепаратистів і колишніх українських посадовців.

Про це Обама повідомив у листі до голів обох палат Конгресу, передає Радіо Свобода.

«Дії та політичні кроки осіб, які підривають демократичні процеси й інституції в Україні, загрожують її миру, безпеці, стабільності, суверенітету і територіальній цілісності та незаконно присвоюють її активи, а також дії й політичні кроки уряду Росії, включно з претензією на анексію Криму і застосування сили в Україні, далі становлять надзвичайну загрозу для національної безпеки і зовнішньої політики Сполучених Штатів», - написав Обама.

«Тому я вирішив, що необхідно продовжити національний надзвичайний стан, оголошений указом ч. 13660 стосовно України», – мовиться у листі.

Повідомлення про продовження цього санкційного «національного надзвичайного стану» також передане для публікації у Федеральному реєстрі офіційних документів США.

Перший із цих пакетів санкцій був запроваджений указом ч. 13660 6 березня 2014 року, і від цієї дати відлічується чинність усіх санкцій, передбачених цим і кількома подальшими указами президента США.

Відповідно до законодавства США, такі санкційні режими автоматично припиняють чинність через рік, якщо президент США не оголосить про їхнє продовження в межах 90 днів до закінчення річного терміну.

Попередніми роками Обама продовжував ці санкції на початку березня.

Нині ж чинний президент залишає посаду 20 січня. Того ж дня її перебирає обраний президент Дональд Трамп, який під час передвиборної кампанії неодноразово висловлював заяви, прихильні до Росії і її президента Володимира Путіна, і, зокрема, припускав імовірність скорочення чи скасування санкцій щодо Росії і навіть визнання належності Росії окупованого нею нині українського Криму.

США, як і інші країни «Групи семи» і ще деякі держави, а також Європейський Союз у кілька етапів, починаючи з 2014 року, скоординовано запровадили у зв’язку з дестабілізацією ситуації в Україні і агресією Росії проти неї у Криму, а потім на Донбасі, кілька пакетів санкцій, переважно проти російських фізичних і юридичних осіб, а також проти осіб та інституцій із лав донбаських і кримських сепаратистів і представників колишнього керівництва України.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/a/news/28232391.html