В Одесі відновлено мовлення центральних українських телеканалів

21:47, 13 січня 2017

Одеса. 13 січня. УНІАН. В Одесі в телевізійному ефірі відновилося мовлення центральних українських телеканалів, перерване у новорічну ніч.

Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні, 13 січня, в ефірі кабельних телевізійних мереж міста з'явилися телеканали «Інтер» і «Україна», напередодні були повернуті в ефір «1+1», «2+2», ICTV, «СТБ».

Як пояснив УНІАН представник Союзу операторів телекомунікацій Одеси та Одеської області, першим в ефір було повернуто «5 канал», керівництво якого домовився з місцевими провайдерами про те, що останні будуть безоплатно вести ретрансляцію цього контенту без обов'язкової оплати для операторів кабельних мереж.

Разом з тим у кабельних телемережах на даний час відсутні деякі інші телеканали, місце яких в ефірі посів маловідомий контент.

Як повідомляв УНІАН, в Одесі в ніч на 1 січня з ефіру зникли практично всі центральні українські телеканали (більше 20-ти).

При цьому напередодні, 31 грудня 2016 року, в низці місцевих ЗМІ з'явилося роз'яснення члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Валентина Коваля про те, що найбільші кабельні оператори «зуміли домовитися з медіагрупою про трансляцію національних телеканалів без шкоди для споживачів».

Коваль зазначав, що «одесити в новорічну ніч не залишаться без національних телеканалів».

6 грудня 2016 року на прес-конференції оператори телекомунікацій Одеси та Одеської області заявили, що з 1 січня 2017 року центральні українські канали можуть зникнути з мереж кабельного телебачення. Свою позицію вони обґрунтовували внесеними у жовтні змінами до Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Одеські провайдери стверджують, що згідно з поправкою до закону, центральні канали, включені в універсальну програмну послугу, стають платними для всіх абонентів. Причому кабельних операторів зобов'язали заплатити відразу за весь пакет з 25 каналів і включити їх у тарифний план «соціальний». Представники кабельних операторів впевнені, що зрештою їм доведеться підвищувати плату за пакет «соціальний» приблизно на 30%.

Кабельні оператори заявили, що готові купувати право мовлення центральних каналів, але не цілим пакетом, за який сумарно всі центральні медіагрупи, що об'єднують 22 українських канали, вимагають від провайдерів Одеси 1,5 млн грн щомісячної плати.

Одеські провайдери наголошують, що продиктовані з Києва нові умови тягнуть за собою не просто збільшення абонентської плати, а й обов'язкову передоплату послуги: за січень 2017 року необхідно було розрахуватися до 30 грудня 2016 року. Прохання операторів про відстрочення платежів хоча б на два тижні було відхилено. За даними одеських провайдерів, частка кабельного та IP-телебачення в місті доходить до 85%.

Нагадаємо, з 01.01.2017 року у всіх кабельних мережах Одеси одночасно було зупинено мовлення 25 українських центральних телеканалів, у тому числі таких, як «1+1», «Інтер», «Україна», «СТБ» та інших.