У Нідерландах противники асоціації з Україною подали в суд на владу і кажуть, що "компроміс неможливий"

21:11, 13 січня 2017

Київ. 13 січня. УНІАН. У Нідерландах рух "Форум за демократію", який стояв біля витоків референдуму щодо ратифікації Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, подав у суд на уряд, щоб перешкодити ратифікувати Угоду.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Dutchnews.nl, лідер руху Тьєррі Боде прагне, щоб судді зупинили спроби уряду щодо ратифікації угоди з Україною.

Члени руху стверджують, що закон про консультативний референдум передбачає, що після того, як відбулося голосування, результати повинні бути прийняті якомога швидше, або проігноровані.

Однак замість цього уряд почав переговори в ЄС і з політичними партіями всередині країни щодо подальших кроків.

На думку членів руху "Форум за демократію", це є порушенням чинного законодавства. "Немає місця для поправок, в даній ситуації компроміс неможливий", - сказав лідер руху.

Як повідомляв УНІАН, у Міністерстві закордонних справ України сподіваються на завершення ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом у нижній палаті парламенту Нідерландів у січні.

15 грудня 2016 року на саміті ЄС лідери Євросоюзу погодилися з пропозиціями прем'єр-міністра Нідерландів Рютте, спрямованими на розблокування ратифікації Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом, яка була тимчасово припинена через негативний результат референдуму в Нідерландах.

16 грудня Рютте заявив, що нідерландський уряд схвалив проект закону, необхідного для ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.