Суд 19 січня продовжить розгляд справи про заворушення біля Верховної Ради 31 серпня 2015 року

19:41, 13 січня 2017

Київ. 13 січня. УНІАН. Подільський районний суд Києва сьогодні на підготовчому засіданні у справі щодо заворушень біля будівлі Верховної Ради України 31 серпня 2015 року розпочав розгляд справи по суті і призначив наступне засідання на 19 січня.

Як йдеться в повідомленні прес-служби ВО «Свобода», під час підготовчого засідання адвокати обвинувачених заявили низку клопотань про повернення обвинувального акту прокуратурі; підставою захист назвав наявність в ньому порушень Кримінально-процесуального кодексу України.

Суддя Василь Бородій, який головував на засіданні, після перерви оголосив про відмову в задоволенні клопотань та розпочав розгляд справи по суті.

Наступне засідання у справі призначено на 14:00 19 січня.

Також в суді було заявлено скарги на дії прокуратури щодо неповернення майна, вилученого в обвинувачених під час обшуків та затримань; майно не було ані арештовано, ані залучено до справи в якості речових доказів, зазначили у прес-службі.

Як повідомляв УНІАН, 31 серпня 2015 року після ухвалення в першому читанні змін до Конституції в частині децентралізації біля ВР сталися заворушення. Тоді агресивно налаштовані учасники мітингу почали штурмувати парламент, кидати бруківку, димові шашки. Також було кинуто бойову гранату. За даними силовиків, мітинг під ВР був організований партією «Свобода», Радикальною партією, іншими організаціями.

Загинули четверо бійців Нацгвардії. Ще близько 150 осіб постраждали.

Серед обвинувачених – голова фракції ВО «Свобода» у Київраді Юрій Сиротюк та колишні народні депутати-«свободівці» Ігор Швайка, Едуард Леонов та Ігор Сабій.