Нацкомісія з регулювання зв'язку з 13 березня запроваджує єдиний держреєстр операторів поштового зв'язку

19:27, 13 січня 2017

Київ. 13 січня. УНІАН. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), з 13 березня 2017 року запроваджує єдиний державний реєстр операторів поштового зв'язку, у зв'язку з чим зобов'язала операторів поштового зв'язку внести відповідну інформацію до цього реєстру.

Згідно з повідомленням НКРЗІ на її офіційному сайті, рішення регулятора «Про затвердження Порядку запровадження єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку» Міністерство юстиції України зареєструвало 21 грудня 2016 року, а 13 січня 2017 року воно набуло чинності.

Регулятор зазначає, що суб'єкт господарювання, який є оператором поштового зв'язку, повинен направити до НКРЗІ повідомлення про внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку.

«Зазначене повідомлення може бути направлене до НКРЗІ в письмовій або електронній формі відповідно до законодавства про електронні документи та електронний документообіг», - йдеться в повідомленні.

За інформацією НКРЗІ, затвердження порядку запровадження зазначеного реєстру створює умови для його постійного оновлення з метою забезпечення поінформованості споживачів про можливості альтернативного вибору постачальника послуг на визначених територіях. Це сприятиме розвитку конкуренції на ринку й задоволенню потреб споживачів у відповідних послугах.

Інформацію про операторів поштового зв'язку, зареєстрованих в єдиному реєстрі, НКРЗІ має намір розмістити на своїй офіційній сторінці після 13 березня.

Довідка УНІАН. НКРЗІ є колегіальним органом державного регулювання у сфері телекомунікацій, інформатизації, користування радіочастотним ресурсом та надання послуг поштового зв'язку. Здійснює повноваження органу ліцензування, дозвільного органу, регуляторного органу та органу державного нагляду в галузі зв'язку. Підпорядковується президенту України, підзвітна Верховній Раді. НКРЗІ складається з голови та п'яти членів комісії, які призначаються на посади президентом.