Мінрегіон спільно з ЄБРР розробив програмне забезпечення для оцінки енергоефективності будівель

18:20, 13 січня 2017

Київ. 13 січня. УНІАН. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) розробило програмне забезпечення для оцінки енергоефективності будинків при проведенні аудиту, повідомив під час презентації програмного забезпечення очільник Мінрегіону - віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко.

«Спільно з ЄБРР ми розробили програмне забезпечення, яке може розрахувати кроки й події, необхідні для найменшого споживання теплоенергії», - сказав Зубко.

Він також зазначив, що для регламентування діяльності тих, хто буде перевіряти стан будівель і рекомендувати енергоефективні рішення для кожного конкретного об'єкта, необхідно прийняти закон «Про енергоефективність будівель».

«Закон «Про енергоефективність будівель» покладе на аудиторів відповідальність. Необхідно зробити так, щоб люди, які хочуть впроваджувати енергоефективні заходи, розуміли ефективність витрачання своїх коштів. І найголовніше, щоб люди, які готують проекти, готують енергоаудит, потім відповідали за свої рекомендації», - наголосив Зубко.

Як повідомляв УНІАН, у листопаді минулого року Верховна Рада відправила на доопрацювання до повторного першого читання законопроект, який передбачає впровадження системи обов'язкового аудиту енергоефективності будівель, який проводитимуть сертифіковані компанії.