Нова будівельна норма в сфері енергоефективності дозволить знизити вартість тепла для населення на 15% - Мінрегіон

17:01, 13 січня 2017

Київ. 13 січня. УНІАН. Завдяки новій будівельній нормі «Теплова ізоляція будівель», яка встановлює вимоги до енергоефективності, вартість послуги з теплопостачання для населення знизиться на 15%.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на презентації нової будівельної норми.

«Завдяки прийняттю цієї норми послуги на тепло в новобудовах стануть дешевшими на 15%. До того ж, Україна зможе додатково економити 1 млрд грн на рік, тобто через 5 років це може бути вже 5 млрд грн», - сказав заступник міністра.

Парцхаладзе також зазначив, що головним моментом у новій будівельній нормі є комплексна оцінка будівель, в якій враховуються витрати енергії не лише на опалення будинку, але й на споживання енергії загалом – опалення, охолодження, вентиляцію та гаряче водопостачання.

«З новою нормою ми зможемо щорічно економити близько 150 млн кубічних метрів газу. Для новобудов економія енергії збільшиться на 30%, а при реконструкції будівель, побудованих за радянськими нормами, - в 2,5-3 рази», - підкреслив Парцхаладзе.

Як повідомляв УНІАН, втрати газу, що постачається для потреб ЖКГ, становлять понад 60% через застарілі мережі й немодернізовані будівлі.