Перевірки виплати зарплат не мають перетворюватися на інструмент тиску на чесний бізнес - Гройсман (доповнена)

16:06, 13 січня 2017

Новина доповнена довідковою інформацією

Київ. 13 січня. УНІАН. Перевірки виплати заробітних плат, ініційовані урядом у рамках виконання рішень про підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року, не мають перетворюватися на інструмент тиску на чесний бізнес, і чиновники, які перевищують свої повноваження у цьому питанні, будуть звільнені. Як повідомили у прес-службі уряду, про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час відвідування Урядового контактного центру.

«Якщо хтось буде тиснути на чесний бізнес, використовуючи цей інструмент (перевірки виплати зарплат - УНІАН), я буду звільняти їх з роботи. Це вертикаль уряду, і абсолютно спокійно Міністерство соціальної політики буде приймати рішення, необхідні для того, щоб звільнити таких недолугих чиновників, цитує прес-служба Гройсмана. - «Будь-яка дурь в голові якогось чиновника на якійсь території може бути. Але ми дуже швидко будемо на це реагувати».

Гройсман нагадав, що спеціальні моніторингові групи, завданням яких є відстеження ситуації з виплатою зарплат, формуються з представників різних органів влади, як в центрі, так і на місцях.

Раніше Гройсман зазначав, що роботодавці, які навмисне не виконають вимог закону про підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн, будуть покарані.

Як повідомляв УНІАН, з початку року набрали чинності законодавчі норми, якими, серед іншого, передбачається введення штрафу за виплату зарплат «у конверті» в розмірі 100 мінімальних заробітних плат.