Генпрокуратура Латвії обіцяє сприяти розслідуванню справ щодо українських екс-чиновників та поверненню їхніх незаконних активів

16:02, 13 січня 2017

Київ. 13 січня. УНІАН. Генеральна прокуратура Латвії обіцяє українській стороні сприяти розслідуванню справ щодо українських колишніх високопосадовців та поверненню їхніх здобутих незаконним шляхом активів.

Як повідомили в Управлінні зв‘язків з громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України, така домовленість була досягнута сьогодні під час зустрічі в Латвії делегації Генпрокуратури України на чолі з генпрокурором Юрієм Луценком із латвійськими колегами.

Як зауважили у Генпрокуратурі, під час зустрічей обговорено стан двосторонньої співпраці у актуальних кримінальних провадженнях, існуючу проблематику виконання запитів про міжнародну правову допомогу, а також досягнуто домовленостей щодо отримання від латвійських колег сприяння у розслідуванні кримінальних проваджень стосовно українських екс-високопосадовців та поверненні незаконно набутих активів.

«Одним з основних завдань органів прокуратури України є налагодження механізмів співпраці з компетентними органами ключових юрисдикцій та вироблення ефективної стратегії повернення коштів, які злочинним шляхом виведені з нашої держави», – сказав Луценко.

Як повідомляв УНІАН, у грудні 2016 року заступник генерального прокурора Євген Єнін анонсував візит Луценка до Латвії, під час якого українська сторона планувала обговорити питання повернення Україні конфіскованих коштів, які можуть належати колишньому першому віце-прем'єр-міністру України Сергію Арбузову.

За словами Єніна, йшлося про повернення 50 мільйонів доларів, які були стягнуті в бюджет Латвії.