Міністр інфраструктури доручив новому очільнику Адміністрації морпортів перевірити законність усіх прийнятих цього року рішень попереднього керівництва

14:06, 13 січня 2017

Київ. 13 січня. УНІАН. Міністр інфраструктури України Володимир Омелян доручив новопризначеному виконуючому обов'язки керівника держпідприємства "Адміністрація морських портів України" (АМПУ) Райвісу Вецкагансу перевірити законність усіх рішень, які були прийняті у поточному році попереднім керівництвом підприємства.

«Всі юридичні акти, які були випущені в рамках цієї структури (АМПУ - УНІАН) протягом останніх двох тижнів я прошу нового виконуючого обов'язки керівника АМПУ перевірити на предмет дотримання законодавства України, винести відповідні правові пропозиції щодо кадрових та інших моментів», - повідомив міністр під час представлення трудовому колективу держпідприємства АМПУ Вецкаганса як виконувача обов'язків керівника підприємства, що відбулося 12 січня в Одесі.

У свою чергу, Вецкаганс повідомив, що його основними завданнями на новій посаді стануть залучення інвестицій у морську галузь, а також збільшення робочих місць і податків до держбюджету України.

«Головний напрямок – це розвивати порти і створювати комфортні умови для бізнесу, ефективно використовуючи державне майно, над цими цілями ми будемо працювати», - зазначив він.

Як повідомляв УНІАН, Міністерство інфраструктури ініціювало початок комплексної реформи морської галузі, ключовим аспектом якої є реорганізація АМПУ, зміна керівництва підприємства, а також створення Морської адміністрації, яка візьме на себе всі завдання АМПУ. Зокрема, в ході реформи, міністерство хоче скоротити чисельність і необгрунтовано високі зарплати адміністративного персоналу підприємства, а також перенести центральне управління АМПУ з Одеси до Києва з метою відновлення на підприємстві державного контролю.

У свою чергу, АМПУ заявила про недоцільність перенесення центрального управління підприємства з Одеси до Києва.

Довідка УНІАН. Адміністрація морпортів є унітарним підприємством, заснованим на праві господарського ведення, і налічує 13 філій у морських портах України, а також філію «Дельта-лоцман». В АМПУ працюють понад 8 тисяч працівників.

Вецкаганс - громадянин Латвії, має понад 16 років успішної діяльності в управлінні підприємствами сектора транспорту і логістики, пароплавства та фінансових послуг. Обіймав посади члена правління, віце-президента "Латвійського пароплавства", члена правління найбільшого портового терміналу з обробки навалювальних і генеральних вантажів у країнах Балтії Rigas Centralais Terminals, голови правління Riga Container Terminal.