Більшість матеріалів справи проти кримського журналіста Семени становлять скріншоти, інших доказів його провини немає - адвокат

12:55, 13 січня 2017

Київ. 13 січня. УНІАН. Більшість матеріалів кримінальної справи проти кримського журналіста Миколи Семени становлять скріншоти його записів, інших доказів його провини немає.

Як передає кореспондент УНІАН, про це адвокат Еміль Курбедінов повідомив під час прес-конференції в Києві, присвяченій захисту українців у тимчасово окупованому Криму.

«Справа Миколи Семени, кримінальна справа, та проведення обшуків у його колег - це було ні чим іншим, як посилом журналістам, які працювали на території АР Крим, про те, щоб вони припинили будь-яку активну діяльність. Я впевнений, і це виходить із матеріалів справи, - у суді Микола Семена постане як русофоб, і на це спрямовано всі матеріали кримінальної справи. Русофоб, «путіноненависник». У всіх негативних відтінках його представлять лише за те, що він давав певні аналізи і висловлював свою точку зору з приводу певних політичних моментів. Уся кримінальна справа практично на 80% складається зі скріншотів з його комп'ютера. Нічого такого більш або менш виразного, що підтверджувало б його провину, немає", - повідомив Курбедінов.

Також він зазначив, що результати експертиз, які роблять фахівці ФСБ або підконтрольні їм організації, викликають сумніви.

«Ми ставимося до них абсолютно критично», - підкреслив адвокат.

Юрист Центру стратегічних справ УГСПЛ (Українська Гельсінська спілка з прав людини) Анастасія Мартиновська, у свою чергу, повідомила, що в Європейському суді з прав людини вже знаходитися близько 10 справ, що стосуються захисту прав кримських активістів.

«УГСПЛ почала підтримувати справи кримських активістів ще із самого початку – навесні 2014 року. Зараз ми маємо близько десятка справ у ЄСПЛ. Усі вони пройшли перший фільтр, всім їм присвоєно номери, й ми очікуємо найближчим часом розгляд по суті», - сказала вона.

Як повідомляв УНІАН, у квітні 2016 року ФСБ порушило кримінальну справу проти кримського журналіста Семени за нібито «заклики до порушення територіальної цілісності Росії».

Також Семену включили до списку терористів і екстремістів Росії.