Девальвація гривні до долара до кінця року може становити 10-15% - експерт

11:59, 13 січня 2017

Київ. 13 січня. УНІАН. Девальвація гривні до долара до кінця року може становити 10-15%, і однією з причин зростання курсу долара є націоналізація «ПриватБанку». Таку думку на прес-конференції висловив фінансовий аналітик Єгор Перелигін.

«До середнього курсу на міжбанку вона становитиме 10-15% до кінця року (до рівня 30-31 грн/дол. - УНІАН)», - сказав експерт, зазначивши, що цей показник залежить від обсягів монетизації Нацбанком ОВДП, випущених для докапіталізації фінустанови, а ці обсяги, у свою чергу, залежать від паніки клієнтів банку і відпливу вкладів.

Перелигін зазначає, що на сьогодні українці не мають альтернативи для збереження купівельної спроможності, крім купівлі валюти.

«Вже більше 25 років нашої незалежності у населення немає інструменту хеджування. Щоб це вирубати під корінь, потрібно починати з фундаментальних реформ: створити і розвивати фондовий ринок, нормальний валютний ринок, регулювати банки більш суворо, розвивати правову державу і фінансову грамотність. Якщо ви робите чистку банківської сфери, то робіть її швидко», - вважає експерт.

Як повідомляв УНІАН, національна валюта продовжує знецінюватися з середини грудня 2016 року. Вчора, 12 січня, котирування гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку на час закриття торгів встановилися на рівні 27,26/27,34 грн/дол., а курси готівкового ринку подолали позначку 29 грн/дол.

Нацбанк пояснив підвищену волатильність обмінного курсу гривні на міжбанківському валютному ринку зниженням пропозиції валюти в результаті традиційного для перших місяців року сезонного спаду ділової активності.

Історичний мінімум курсу української гривні до долара США, зафіксований у лютому 2015 року, становить 30,01 грн/дол.