Нацбанк для підтримки гривні проведе аукціон із продажу валюти обсягом до 100 млн дол. (доповнена)

11:45, 13 січня 2017

Новина доповнена після четвертого абзацу.

Київ. 13 січня. УНІАН. Національний банк України для підтримки гривні проведе аукціон із продажу валюти обсягом до 100 млн дол. сьогодні, 13 січня.

Про це йдеться в коментарі заступника глави Національного банку України Олега Чурія, переданому УНІАН.

За його словами, регулятор готовий виходити на ринок із валютними інтервенціями для згладжування надмірних коливань і має достатньо інструментів для цього. «Сьогодні, 13 січня, з цією ж метою Національний банк також оголосив про проведення аукціону з продажу іноземної валюти. Обсяг аукціону - до 100 млн дол. США», - зазначив Чурій.

Він нагадав, що обсяг міжнародних резервів на початок січня становив 15,5 млрд дол. США. «Цього достатньо і для продажу валюти в ході інтервенцій, і для виконання зобов'язань уряду та НБУ», - додав Чурій.

Також повідомляється, що з початку цього року Нацбанк продав на аукціонах на 14,6 млн дол. більше, ніж купив, щоб запобігти надмірним коливанням обмінного курсу гривні.

Як повідомляв УНІАН, національна валюта продовжує знецінюватися з середини грудня 2016 року. Вчора, 12 січня, котирування гривні щодо долара США на міжбанківському валютному ринку на час закриття торгів встановилися на рівні 27,26/27,34 грн/дол., а курси готівкового ринку подолали позначку 29 грн/дол.

Нацбанк пояснив підвищену волатильність обмінного курсу гривні на міжбанківському валютному ринку зниженням пропозиції валюти в результаті традиційного для перших місяців року сезонного спаду ділової активності.

Історичний мінімум курсу української гривні щодо долара США, зафіксований в лютому 2015 року, становить 30,01 грн/дол.