Нацбанк пояснив поточне підвищення волатильності валютного ринку сезонним спадом ділової активності (доповнена)

11:27, 13 січня 2017

Новина доповнена після третього абзацу.

Київ. 13 січня. УНІАН. Підвищена волатильність обмінного курсу гривні на міжбанківському валютному ринку на початку року викликана зниженням пропозиції валюти в результаті традиційного для перших місяців року сезонного спаду ділової активності.

Про це йдеться в коментарі заступника голови Національного банку України Олега Чурія, переданому УНІАН.

За його словами, у перші післясвяткові дні на міжбанківський ринок надходила для продажу валютна виручка, накопичена в період новорічних вихідних днів в Україні, які збігалися з робочими днями в США та Європі, але цей фактор був тимчасовим.

Як зазначається в коментарі, після зниження надходжень виручки від експорту врожаю агрокультур, які були основним джерелом іноземної валюти в осінні місяці, роль основного джерела валютної виручки поступово переймає металургійний експорт, чому також сприяє подорожчання сталі та залізної руди на світових ринках.

Як повідомляв УНІАН, національна валюта продовжує знецінюватися з середини грудня 2016 року. Вчора, 12 січня, котирування гривні щодо долара США на міжбанківському валютному ринку на час закриття торгів встановилися на рівні 27,26/27,34 грн/дол., а курси готівкового ринку подолали позначку 29 грн/дол.

Національний банк у ході аукціонів на міжбанківському валютному ринку в грудні витратив на підтримку гривні 119,4 млн дол., однак із початку року чиста купівля валюти за результатами аукціонів становила 1,6 млрд дол.

Історичний мінімум курсу української гривні щодо долара США, зафіксований у лютому 2015 року, становить 30,01 грн/дол.