В Україні підготовлено 862 інструктори за стандартами НАТО та значно зросла інтенсивність військових навчань – Міноборони

11:26, 13 січня 2017

Київ. 13 січня. УНІАН. В Україні підготовлено 862 військових інструктори за стандартами НАТО та значно зросла інтенсивність військових навчань.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу повідомив речник Міністерства оборони України Дмитро Гуцуляк.

Він зауважив, що підрозділи Збройних сил України продовжують участь у Процесі планування та оцінки сил, Концепції оперативних можливостей та у силах реагування НАТО. «В рамках реформування системи підготовки за стандартами НАТО з травня минулого року у високомобільних десантних військах розпочалась підготовка бойової батальйонної групи за програмою «Страйкер», - додав він.

«З середини листопада на базі однієї з механізованих бригад стартував пілотний проект бойового злагодження та відновлення навченості, в ході якого впроваджуються стандарти підготовки, адаптовані до нормативних документів Альянсу. Один із основних напрямів підготовки за стандартами НАТО є навчання українських інструкторів за участю іноземних фахівців. Наразі таку підготовку пройшли 862 інструктори ЗСУ», - зауважив Гуцуляк.

Також, за його словами, в Україні значно зросла інтенсивність військових навчань. «Якщо протягом 2013-2014 років тактичні навчання бригадного рівня не проводились взагалі, у 2015 році проведено 15 таких навчань, то у 2016 – 20», - повідомив Гуцуляк.

«Про масштаби підготовки цього року також свідчать понад 200 батальйонних тактичних навчань та 190 заходів оперативної підготовки. При цьому, якщо раніше марші, форсування водних перешкод, перебазування авіації, виконання практичних стрільб кораблів та інше за браком коштів здійснювалось переважно умовно, то нині це робиться реально – з висуванням техніки у задані райони, зайняттям позицій та виконанням інших практичних завдань з масштабним залученням військових резерву», - додав він.

Речник Міноборони наголосив, що наразі основним принципом бойової підготовки є навчати війська тому, що потрібно на війні.