Курц заявив про брак підтримки ініціативи України щодо озброєної місії на Донбасі - ЗМІ

09:51, 13 січня 2017

Київ. 13 січня. УНІАН. Діючий голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі, міністр європейських, інтеграційних та закордонних справ Австрії Себастьян Курц заявив про брак підтримки серед 57 країн-учасниць ОБСЄ ініціативи України щодо розміщення озброєної поліцейської місії на Донбасі.

Про це, як повідомляє Deutsche Welle, він сказав у інтерв'ю виданню Kurier.

"Якщо вдасться забезпечити моніторинговій місії кращий доступ (до усіх районів на сході України - УНІАН), можливість контролю вночі, та покращити її технічне оснащення, можемо досягти прогресу та наблизитися до працюючого режиму припинення вогню", - зауважив Курц.

Разом з тим він висловив сумніви в тому, що ідея озброєної місії ОБСЄ на Донбасі може стати реальністю, зокрема через брак підтримки серед країн-членів організації.

Серед інших планів Відня на чолі ОБСЄ Курц назвав лобіювання послаблення санкцій проти Росії "крок за кроком" в обмін на "позитивний розвиток подій на місці".

Виступаючи із програмною промовою з нагоди початку головування Австрії, міністр виступив за збільшення уваги ОБСЄ до радикалізації ісламістів та відповідні превентивні заходи, повідомляє інформагенція dpa.

Раніше під час свого візиту на Донбас Курц наголосив, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ й надалі в рамках свого мандату розширюватиме зони свого контролю на всю територію Донбасу. Головним завданням лишатиметься контроль за припиненням бойових дій.

Джерело: http://dw.com/p/2VjHM

Як повідомляв УНІАН, 3 листопада 2016 року спеціальний представник федерального уряду Німеччини з питань головування в ОБСЄ 2016 року та координатор міжсуспільного співробітництва з Росією, Центральною Азією та країнами Східного партнерства Гернот Ерлер заявив, що Україна пропонує, щоб до поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі увійшло 18-20 тис. осіб.

29 листопада у Мінську за підсумками зустрічі голів МЗС країн "нормандської четвірки" міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що про воєнізовану місію ОБСЄ на сході України «ніхто не думає», «питання вже не актуальне».

Своєю чергою міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що згоди про виведення російських військ з окупованої території Донбасу немає, Україна наполягає на запровадженні озброєної поліцейської місії.

Водночас представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ольга Айвазовська зауважила, що річний бюджет озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі може становити не менш як 1 млрд євро на рік.