Нацбанк має намір сприяти об'єктивному розслідуванню НАБУ стосовно активів банків, що ліквідуються

09:40, 13 січня 2017

Київ. 13 січня. УНІАН. Національний банк України не отримував жодних документів про відкриття кримінального провадження за фактами зловживання посадовими особами регулятора під час проведення оцінки активів ліквідованих банків, але має намір всіляко сприяти проведенню всебічного, повного і об'єктивного розслідування.

Як зазначається у коментарі НБУ у соцмережі Facebook, до функцій посадових осіб регулятора не входить оцінка вартості активів банків, визнаних неплатоспроможними, оскільки у рамках законодавства суб'єктів оціночної діяльності встановлює Фонд гарантування вкладів.

Водночас у коментарі зазначається, що голова НБУ Валерія Гонтарева неодноразово акцентувала увагу на тому, що реальна вартість активів у виведених з ринку банках була у рази меншою номінальної вартості цих активів: «Насправді ми маємо справу з недостовірною оцінкою активів неплатоспроможних банків самими цими банками. Йдеться саме про те, що активів у розмірі 400 млрд грн у неплатоспроможних банків ніколи не було».

За інформацією НБУ, серед цих активів були «сміттєві» цінні папери, неіснуючі об'єкти нерухомості або земля і будинки, які були оцінені у десятки разів вище за реальну вартість.

«Некоректна оцінка застав стала однією з причин виведення цих банків з ринку. Реальна вартість активів, які були на балансах неплатоспроможних банків, становить близько 100 млрд грн, і ця вартість підтверджена міжнародними експертами», - підкреслив регулятор.

Як повідомляв УНІАН, Національне антикорупційне бюро України розпочало розслідування на підставі рапорту прокурора Владислава Куценка, в якому він порушив питання про махінації з активами ліквідованих банків на суму близько 315,6 млрд грн і про можливу причетність до таких махінацій голови Національного банку України Валерії Гонтаревої і директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтина Ворушиліна.