Україна зацікавлена у відновленні експорту електроенергії до Молдови - Гройсман

09:35, 13 січня 2017

Київ. 13 січня. УНІАН. Україна зацікавлена у відновленні експорту електроенергії до Молдови, припиненого у 2015 році, і готова взяти участь у відповідних тендерах. Як повідомили у прес-службі уряду, про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час телефонної розмови з очільником уряду Молдови Павлом Філіпом.

За інформацією прес-служби, питання відновлення поставок стане одним з пунктів порядку денного засідання українсько-молдовської Міжурядової комісії, яке, за пропозицією Гройсмана, може пройти у Києві у квітні-травні поточного року.

Крім того, очільники урядів обговорили так звані «пакетні домовленості» про роботу Дністровського комплексного гідровузла і домовилися доручити профільним міністерствам вже в лютому виробити рішення з цього питання, відзначили в уряді.

Як повідомляв УНІАН, Україна за січень-жовтень 2016 року порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшила експорт електроенергії на 5,2% - до 3,167 млрд кВт-год. Експорт ресурсу здійснювався до Польщі, Угорщини і Словаччини. Разом з тим, за оцінками Міненерговугілля, енергосистема України працює зі значним профіцитом потужностей, що дозволяє наростити експорт на більш ніж 1 млрд кВт-год.

Наприкінці 2016 року глави урядів України і Молдови домовилися знайти взаємоприйнятні торгові рішення і відновити торговельні відносини між двома країнами, обмежені взаємними бар'єрами навесні 2016 року, коли Молдова в односторонньому порядку ввела квоти на поставку молочної і м'ясної продукції українського виробництва, а також встановила мита на імпорт понад квоти з метою захистити менш конкурентоспроможного внутрішнього виробника.