Ситуація з проходженням опалювального сезону залишається стабільною і дозволяє поступово готуватися до нового опалювального сезону 2017-2018 років - Гройсман

09:18, 13 січня 2017

Київ. 13 січня. УНІАН. Ситуація з проходженням опалювального сезону залишається повністю прогнозованою, стабільною і дозволяє поступово готуватися до нового опалювального сезону 2017-2018 років. Як повідомили у прес-службі уряду, про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час наради з питань забезпечення країни енергоресурсами.

«Сьогодні ситуація абсолютно стабільна. Але треба, щоб ми чітко тримали руку на пульсі для того, щоб нормально і прогнозовано завершили опалювальний сезон, і вже почали готуватися до наступного сезону з точки зору усіх запасів - не знижуючи їх і забезпечуючи стабільність за будь-яких умов», - цитує Гройсмана прес-служба .

Гройсман подякував керівництву Міністерства енергетики та вугільної промисловості, а також голів державних енергокомпаній за підготовку і проведення нинішнього опалювального сезону.

«Дякую за те, що по всій країні у людей тепло і світло. А зараз треба подумати про формування стратегічних запасів після завершення опалювального сезону», - зазначив прем'єр.

У свою чергу міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик повідомив, що на сьогодні на складах є близько 1,9 млн тонн вугілля, і в періоди сильних морозів, зафіксованих на початку січня, Україна витратила 1,7 тис. тонн. «Ситуація повністю контрольована, ніяких проблем немає», - сказав міністр.

Голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв також відзначив стабільність у газовій сфері і зниження рівня споживання навіть порівняно з 2016 роком, який був холоднішим. За інформацією Коболєва, зараз у підземних сховищах є більше 11 млрд кубометрів газу, а на кінець лютого цей показник становитиме близько 8 млрд кубометрів. Коболєв також підкреслив, що у 2016 році вдалося наростити власний видобуток газу, і в році, що настав, зростання видобутку становитиме більше 500 млн кубометрів.

У цьому контексті очільник уряду наголосив, що Україна визначила своєю метою досягти повної енергонезалежності до 2020 року.

«Ми маємо повністю забезпечити себе власним газом. Крапка. Це дасть можливість розвивати національну економіку і забезпечити зниження ціни на енергоресурс у середньостроковій перспективі», - зазначив Гройсман.

Як повідомляв УНІАН, у вересні 2016 року уряд затвердив графік підготовки України до опалювального сезону, а також визначив обсяги запасів палива для забезпечення споживачів теплом і електроенергією. 16 жовтня Україна припинила закачування газу у підземні сховища і почала його відбір.

На початку грудня прем'єр Гройсман заявив, що енергетична система України працює у штатному режимі, і наявних запасів газу та інших ресурсів достатньо для проходження опалювального сезону.