Номінант на посаду керівника Пентагону має стримані очікування щодо напрямів взаємодії з Путіним

21:30, 12 січня 2017

Київ. 12 січня. УНІАН. Номінант обраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа на посаду секретаря Департаменту оборони США, генерал у відставці Джеймс Меттіс заявляє, що має стримані очікування щодо напрямів взаємодії з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.

Про це Меттіс сказав під час слухань у комітеті Сенату з питань Збройних сил США щодо затвердження його кандидатури на посаду секретаря Департаменту оборони (міністра оборони).

Сенатор від Демократичної партії Білл Нельсон спитав у Меттіса, чи відрізняються його особисті погляди стосовно Путіна від тих поглядів, які висловлював Дональд Трамп.

«Я можу сказати, що моє бачення щодо Путіна – що він вирішив одночасно бути стратегічним суперником; цитуючи вступне слово голови комітету Джона Маккейна – супротивником у ключових напрямах», – заявив Меттіс.

«Я безумовно погоджуюся з обраним президентом, говорячи знову, що він хоче взаємодіяти. Для прикладу, навіть у наші найгірші роки «холодної війни» ми насправді мали відносини з Радянським Союзом. Але в мене дуже стримані очікування щодо напрямів взаємодії з паном Путіним», – сказав відставний генерал.

При цьому сенатор Нельсон спитав, як бути, якщо Трамп прийде до певного розуміння з Путіним стосовно Організації Північноатлантичного договору (НАТО). «Якою буде ваша порада обраному президенту стосовно кращої позиції для НАТО в майбутньому проти росіян?» – запитав Нельсон.

«Сенатор, якщо би в нас не було сьогодні НАТО, ми би повинні були створити таку організацію. НАТО має важливе значення для наших національних інтересів, важливе значення для безпеки Сполучених Штатів, важливе значення для захисту свободи демократій, які є нашими союзниками», – заявив Меттіс.

Також сенатор попрохав прокоментувати попередні заяви Трампа про можливість іншого ставлення до тих членів НАТО, які не виділяють достатню кількість коштів на безпеку й оборону.

Меттіс сказав, що, на його думку, Трамп очікує на виконання зобов’язань перед НАТО, у тому числі щодо дотримання 5 статті договору Альянсу, яка зобов’язує надавати захист кожному членові Альянсу в разі нападу третьої сторони.

У відповідь сенатор Нельсон висловив сподівання, що Меттіс правий у цих судженнях, і що кандидат у міністри оборони буде обстоювати цю позицію в разі призначення на цю посаду.

У зв’язку з цим Меттіс заявив, що він на 100% переконаний, що обстоюватиме необхідність дотримання зобов’язань у рамках НАТО.