Номінант на посаду керівника Пентагону ухилився від відповіді щодо запровадження нових санкцій проти РФ

20:29, 12 січня 2017

Київ. 12 січня. УНІАН. Номінант обраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа на посаду секретаря Департаменту оборони США, генерал у відставці Джеймс Меттіс очікує на розробку стратегії щодо протистояння Російській Федерації.

Про це Меттіс сказав під час слухань у комітеті Сенату з питань Збройних сил США щодо затвердження його кандидатури на посаду секретаря Департаменту оборони (міністра оборони).

Сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем спитав у Меттіса, чи той підтримує додаткові санкції проти Росії через усі ті «погані речі», які вона зробила в минулому й імовірно робитиме в майбутньому.

«Сенатор, я хотів би отримати від нової команди з національної безпеки розроблену стратегію щодо протистояння Росії за все, що вона вчинила», – сказав Меттіс.

При цьому Грем спитав, чи ознайомився Меттіс із законопроектом про запровадження нових санкцій, який він та сенатор Джон Маккейн разом із представниками Демократичної партії нещодавно представили.

Меттіс сказав, що не читав тексту законопроекту. Водночас сенатор сказав, що надішле номінанту Трампа відповідний проект стосовно введення санкцій.

Також сенатор Грем спитав у Меттіса, чи погоджується він із тим, що поведінка Ірану, якщо відмежуватися від ядерної програми цієї країни, дестабілізує ситуацію на Середньому Сході.

Меттіс коротко відповів, що цілком погоджується з Гремом.

Водночас Грем спитав, чи погоджується відставний генерал, що поведінка Ірану в регіоні заслуговує на нові санкції через випробування чотирьох балістичних ракет в порушення резолюції ради безпеки Організації Об’єднаних Націй.

«Я вважаю, що санкції краще спрацьовуватимуть, якщо іноземці не зможуть їх уникати», – сказав Меттіс.