Суддю Господарського суду Києва затримано за одержання 16 тис. доларів хабара – Луценко

20:24, 12 січня 2017

Київ. 12 січня. УНІАН. Суддю Господарського суду Києва затримано за одержання від підприємця 16 тис. доларів хабара.

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook генеральний прокурор Юрій Луценко, суддя вимагав неправомірну вигоду у підприємця за вирішення питань у вищих інстанціях суду.

«Департаментом у сфері економіки ГПУ разом з САП і СБУ затримано на гарячому суддю Господарського суду м. Києва, який шахрайським способом намагався отримати у підприємця 16 тис. дол. за вирішення у вищих інстанціях Господарського суду питань на користь хабародавця», - повідомив Луценко.

Прес-секретар Луценка Лариса Сарган повідомила, що суддю було затримано у порядку ст. 208 КПК України під час одержання останньої частини грошових коштів в сумі 10 тис. доларів.

«За вказані грошові кошти представник «феміди» обіцяв посприяти у вирішенні ним питання щодо винесення суддями Київського апеляційного господарського суду та Вищого господарського суду України судових рішень на користь позивача», - уточнила Сарган.

Наразі проводиться комплекс слідчих та розшукових дій з метою встановлення усіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, притягнення всіх винних осіб до відповідальності, тривають обшуки в адміністративному приміщенні Господарського суду м. Києва та за місцем проживання судді, а також готується клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

За скоєне кримінальне правопорушення судді загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 8 років.