Гройсман доручив збільшити фінансування на придбання техніки для прибирання доріг узимку до 750 млн грн

19:46, 12 січня 2017

Київ. 12 січня. УНІАН. Прем‘єр-міністр України Володимир Гройсман доручив збільшити фінансування на придбання нової техніки для прибирання доріг узимку до 750 млн грн.

Як повідомляє Урядовий портал, таке доручення глава уряду дав на нараді з питань розвитку дорожньої інфраструктури, а також вдосконалення системи утримання автомобільних доріг в Україні в зимовий період.

"Що мене турбує: у нас зараз відсутня якісна система прибирання доріг. Тому будь-який снігопад - ДСНС починає допомагати вирішувати проблеми, хоча по суті Укравтодор має просто системно утримувати дороги, і тоді ситуація буде абсолютно контрольована. Треба змінювати технології, треба придбати нову техніку, треба підвищувати відповідальність, а вже ДСНС використовувати як допоміжні служби, які готові надати нам підтримку, якщо у нас справді вже аномальні снігопади", - сказав Гройсман.

У цьому контексті глава уряду доручив збільшити ресурс на придбання нової техніки для прибирання доріг взимку на 500 млн - на додаток до 250 млн грн вже передбачених.

«У нас недостатньо в країні техніки для якісного утримання доріг в зимовий період. Перше доручення - давайте збільшимо суму грошей на придбання техніки для зимового прибирання. Починаємо від 250 (млн грн) - це ті кошти, які вже є, і ми можемо розпочинати вже роботу, і домовляємося, що ми маємо наростити ще на 500 млн. Тобто до 750 млн загальну суму по року на придбання нової техніки», - зауважив він.

Прем‘єр наголосив, що необхідно, щоб техніка була українського виробництва. «Єдине, що нам потрібно подивитися, те, щоб ця техніка максимально вироблялася в Україні. Це робота для людей, місцева економіка і так далі", - додав він.

У нараді під головуванням прем'єр-міністра також взяли участь віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон, голова правління ПАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак, голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін.