Порошенко: в Одеському регіоні понадпланові доходи митниці почали надходити на ремонт доріг лише після зміни її керівництва

19:03, 12 січня 2017

Одеса. 12 січня. УНІАН. Президент України Петро Порошенко заявив, що в Одеській області понадпланові доходи митниці почали надходити на ремонт і будівництво доріг регіону лише після зміни керівництва митниці.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Порошенко заявив сьогодні в Одесі під час представлення голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова.

Він сказав, що Міхеїл Саакашвілі будучи головою Одеської ОДА пообіцяв запровадити експеримент, який передбачав спрямування коштів, отриманих від перевиконання планових показників Одеською митницею ДФС, на будівництво доріг.

«Потім це поширилося на Львівську та Івано-Франківську області. Цього року, за моєї ініціативи, ми поширюємо цю практику на всі області України», - сказав президент.

Він зазначив, що в інших областях експеримент діє, а в Одеському регіоні істотних коштів не надійшло.

«Я б хотів бачити реальні гроші, які надійшли на рахунок Держказначейства. Не розмови і піар, а гроші!», - наголосив Порошенко.

За його даними, за перші 10 місяців 2016 року план Одеською митницею було перевиконано тільки в одному місяці - у серпні надійшло 12 млн грн на будівництво доріг.

При цьому, як зазначив глава держави, відразу після зміни керівництва Одеської митниці (звільнення Юлії Марушевської) при плані, залишеному для митниці без змін, за наступні 3 місяці надійшло близько 400 млн грн, із яких найбільша сума - в грудні 2016 року – 205 млн грн.

«І Одеська область 330 млн грн отримала на будівництво доріг. Сподіваюся, що ці темпи збережуться... Дорожнє будівництво - локомотив економіки. Це - мій пріоритет», - наголосив глава держави.

Під час наради Порошенка з головами південних регіонів України голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров повідомив, що за результатами грудня 2016 р. збори Одеської митниці зросли на 30%, майже на 411 млн грн.

«Фактично, митники перерахували до бюджету 1,79 млрд грн, забезпечивши понад плану надходження в бюджет 411 млн грн. Така позитивна динаміка спостерігається після зміни керівництва митниці», - сказав Насіров.

Він пояснив, що в рамках експерименту, за яким 50% суми перевиконання планових щомісячних митних платежів відраховуються на розвиток інфраструктури регіону, додаткові надходження в грудні 2016 року сягнули 204,8 млн грн, що більше, ніж за весь попередній період 2016 року.

Як повідомляв УНІАН, 21 грудня 2016 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо вдосконалення складання та виконання бюджетів)", згідно з яким розпочатий у вересні 2015 року експеримент, що передбачає спрямування понадпланових доходів митниць на ремонт і будівництво автомобільних доріг у кількох областях України, буде продовжено до 2017 року і поширено на всі області країни.

В рамках цього експерименту 50% від суми перевиконання планових щомісячних митних зборів спрямовуються до спеціальних фондів відповідних регіональних бюджетів.

Спочатку такий експеримент планували провести тільки в Одеській області, однак пізніше до нього приєдналися Волинська, Львівська та Чернівецька області, які мають вихід на західні кордони держави. У січні 2016 року до експерименту приєднався Київ.

Пізніше депутатами був розроблений законопроект, яким пропонувалося продовжити цей експеримент, оскільки він довів свою ефективність.

* * * 14 листопада 2016 року начальник Одеської митниці Марушевська, яка входила до команди голови Одеської обласної державної адміністрації Саакашвілі, який пішов із посади, заявила про своє рішення звільнитися. Вона була керівником Одеської митниці з жовтня 2015 року.