Засідання Ради директорів МВФ щодо виділення Україні четвертого траншу в розмірі 1,3 млрд дол. відбудеться через кілька тижнів - заява Фонду (доповнена)

17:41, 12 січня 2017

Новина доповнена після третього абзацу.

Київ. 12 грудня. УНІАН. Засідання Ради директорів Міжнародного валютного фонду щодо виділення Україні четвертого кредитного траншу в розмірі 1,3 млрд дол. за програмою розширеного фінансування EFF відбудеться через кілька тижнів.

Про це заявив директор департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс на брифінгу у Вашингтоні.

«Ми очікуємо, що засідання Ради директорів (з питання виділення Україні чергового траншу - УНІАН) відбудеться скоро, через кілька тижнів. Я вам скажу, чому. Тому що ми бачимо хороший прогрес у реалізації заходів, необхідних для завершення третього перегляду програми EFF загальним розміром 17,5 млрд дол.», - сказав він.

При цьому Райс зазначив, що для завершення підготовки до третього перегляду програми, що передує виділенню четвертого траншу, Україні залишилося лише активізувати реформу енергетичного ринку.

«Ми думаємо, що ухвалення бюджету на 2017 рік в Україні відповідає цілям програми. Електронне декларування державних чиновників високого рангу і рішучі дії щодо гарантування безпеки фінансової стабільності були важливими кроками останніх місяців. МВФ перебуває у тісному контакті з нашими партнерами в Україні... Ми думаємо, що запропонуємо нашій раді директорів завершити третій перегляд програми найближчими тижнями», - підкреслив Райс.

Як повідомляв УНІАН, раніше міністр фінансів України Олександр Данилюк заявляв, що засідання ради директорів МВФ про виділення Україні четвертого траншу в 1,3 млрд дол. може відбутися наприкінці січня.

Україна відновила співпрацю з МВФ за чотирирічною програмою розширеного фінансування (EFF) обсягом 17,5 млрд дол. у вересні поточного року – після більш ніж річної перерви. За цією програмою наша країна отримала три кредитні транші загальним обсягом 7,62 млрд дол.

У листопаді МВФ оприлюднив заяву за підсумками роботи останньої місії в Україні, згідно з якою ухвалення урядового проекту державного бюджету на 2017 рік, сформованого з урахуванням орієнтирів реформ, схвалених МВФ, є однією з умов успішного завершення третього перегляду програми.