У Польщу прибула перша партія американських танків та самохідної артилерії в рамках підтримки партнерів по НАТО

17:20, 12 січня 2017

Київ. 12 січня. УНІАН. Сьогодні до Польщі із США прибула перша партія танків, бронетранспортерів і самохідної артилерії.

Про це повідомляє ВВС Україна.

Як зазначається, триває найбільша з часів "Холодної війни" відправка американської бронетехніки в Європу. Разом з технікою до Польщі приїхало близько 3 тис. американських військовослужбовців, які будуть займатися її обслуговуванням. Очікується, що вони проведуть тут 9 місяців, після чого на чергування заступить наступна ротація американських військових.

Американська бронетехніка перекидається в Європу через німецький порт Бремерхафен. Звідти десятки танків і сотні бронемашин відправляють залізницею до Польщі та країн Балтії.

Рішення про доправлення додаткових військ у Східну Європу ухвалив президент США Барак Обама після російської анексії Криму та початку збройного конфлікту на Донбасі.

Безпосереднім приводом для такого кроку стали побоювання про потенційну загрозу російського вторгнення, про які заявили країни Балтії та Польща.

Таким чином Вашингтон сподівається заспокоїти східноєвропейських партнерів по НАТО.

При цьому обрання президентом США Дональда Трампа, який заявив про бажання налагодити відносини з Росією, породило сумніви в тому, що відправлення американської бронетехніки до Східної Європи триватиме.

Інавгурація Дональда Трампа відбудеться 20 січня. Крім того, 12 січня в американському сенаті пройде обговорення кандидатури генерала Джеймса Меттіса на посаду міністра оборони в новій адміністрації Трампа. Меттіс вважається "яструбом" та послідовним критиком дій Росії.

http://www.bbc.com/ukrainian/news-38593357