Мінінфраструктури призначило латвійця Вецкаганса на посаду керівника Адміністрації морпортів

17:08, 12 січня 2017

Київ. 12 січня. УНІАН. Міністерство інфраструктури України сьогодні, 12 січня, призначило громадянина Латвії, фахівця у сфері портових послуг Райвіса Вецкаганса виконувачем обов'язків голови держпідприємства «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) і представило його трудовому колективу підприємства.

Як повідомили в прес-службі міністерства з посиланням на міністра інфраструктури Володимира Омеляна, Вецкаганс має повну свободу дій з реформування АМПУ і боротьбі з корупційними схемами на підприємстві.

«Я наполягаю на тому, що АМПУ має бути реформована і перетворена на прозоре й ефективне підприємство, яке працює на державу і відстоює державний, а не приватний інтерес. В цьому розрізі Райвіс Вецкаганс має повну свободу дій", - цитує прес-служба Омеляна.

У повідомленні зазначається, що відповідне кадрове рішення є стартом комплексної реформи морської галузі, ключовим аспектом якої є реорганізація АМПУ.

«Ми почали реформу, і вже є певний опір. Це нормально. Якщо міністр зручний для всіх, це ставить під питання його ефективність. Але я наголошую: державний інтерес і державний контроль над державними підприємствами повинні бути вище за приватні інтереси. Я відстоюю і відстоюватиму саме такий підхід», - наголосив міністр.

У прес-службі повідомили, що в даний час міністр перебуває з робочою поїздкою в Одесі, в рамках якої Омелян також взяв участь у нараді з головами обласних державних адміністрацій Одеської, Миколаївської, Херсонської і Запорізької областей під головуванням президента України Петра Порошенка.

Як повідомляв УНІАН, 10 січня Міністерство інфраструктури України анонсувало швидку зміну керівництва АМПУ з метою нормалізації діяльності держпідприємства і тимчасово поклало функції керівника держпідприємства на голову юридичної служби АМПУ Сергія Гронського. Міністр наголошував, що керівництво АМПУ «блокує або ігнорує» всілякі рішення чи побажання міністерства.

11 січня Приморський райсуд Одеси призупинив дію даного наказу Міністерства інфраструктури України до ухвалення рішення у цій справі.

Адміністрація морпортів становить собою унітарне підприємство, засноване на праві господарського ведення, і налічує 13 філій у морських портах України, а також філію «Дельта-лоцман». В АМПУ працюють понад 8 тисяч працівників.

Вецкаганс - громадянин Латвії, має понад 16 років успішної діяльності в управлінні підприємствами сектору транспорту і логістики, пароплавства та фінансових послуг. Обіймав посади члена правління, віце-президента «Латвійського пароплавства», члена правління найбільшого портового терміналу з обробки навалювальних і генеральних вантажів у країнах Балтії Rigas Centralais Terminals, голови правління Riga Container Terminal.