З початком роботи Вищої ради правосуддя судова влада позбудеться політичного впливу - Бенедисюк

16:26, 12 січня 2017

Київ. 12 січня. УНІАН. З повноцінним початком роботи Вищої ради правосуддя судова влада України позбудеться політичного впливу і зможе відновити довіру до правосуддя серед громадян.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив голова ВРП Ігор Бенедисюк сьогодні на брифінгу в Києві.

Він нагадав, що відсьогодні за рішенням Вищої ради юстиції її члени та голова набувають повноважень членів Вищої ради правосуддя.

«Тепер фактично судова влада позбулася політичного впливу, тому що саме цей орган буде відповідати за формування суддівського корпусу, за прийняття рішення рекомендувати президенту обирати суддів», - зазначив Бенедисюк.

За його словами, саме цей орган буде звільняти суддів без додаткового рішення Верховної Ради, і цей орган один, а не так, як було раніше, - два, буде здійснювати дисциплінарні провадження.

Бенедисюк наголосив, що саме Вища рада правосуддя буде відповідати за незалежність суддівської влади. Саме цей орган буде здійснювати механізми організації бюджетного процесу в судовій владі.

«Тому, я думаю, нові повноваження дають можливість не лише відновити довіру до судової системи, але й зробити її дійсно незалежною для того, щоб всі відчули, що судова влада в Україні відбулася, що вона незалежна, що вона може на належному рівні захищати громадян і надавати доступ до правосуддя», - сказав голова ВРП.

Як повідомляв УНІАН, 5 січня набув чинності закон «Про Вищу раду правосуддя», прийнятий Верховною Радою 21 грудня 2016 року і оприлюднений в газеті «Голос України» від 4 січня 2017 року.

Сьогодні раніше Вища рада юстиції ухвалила рішення про створення комісії для реорганізації ВРЮ у Вищу раду правосуддя відповідно до цього закону.

Документом визначається, що Вища рада правосуддя є колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади та суддівського врядування, який діє в Україні на постійній основі. Вища рада правосуддя є юридичною особою, видатки на її утримання визначаються окремим рядком у державному бюджеті України.

Вища рада правосуддя, зокрема, вносить подання про призначення судді на посаду; забезпечує здійснення дисциплінарним органом дисциплінарного провадження щодо судді, ухвалює рішення про звільнення судді з посади, надає згоду на затримання судді чи утримання його під вартою чи арештом, здійснює функції головного розпорядника коштів держбюджету щодо фінансового забезпечення своєї діяльності, бере участь у визначенні видатків держбюджету на утримання судів, органів та установ системи правосуддя.

ВРП складається з 21 члена, з яких 10 обирає З’їзд суддів України з числа суддів чи суддів у відставці, двох призначає президент, двох обирає ВР, двох обирає з’їзд адвокатів України, двох обирає Всеукраїнська конференція прокурорів, ще двох обирає з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Голова Верховного суду входить до складу ВРП за посадою.

Розмір винагороди члена ВРП встановлюється в розмірі посадового окладу судді Верховного суду з коефіцієнтом 1,5.