Пам'ятник вбитим полякам у Гуті Пеняцькій на Львівщині підірвали - поліція

15:46, 12 січня 2017

Львів. 12 січня. УНІАН. Пам’ятник вбитим полякам у селі Гута Пеняцька Бродівського району Львівської області зруйнували за допомогою вибухівки.

Про це повідомив УНІАН заступник начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області Микола Самарчук.

«На сьогодні встановлено, що пам’ятник пошкоджений внаслідок вибуху невстановленого безоболонкового вибухового пристрою - про це свідчать сліди кіптяви на стелах та уламках пам’ятника. З місця події експерти-вибухотехніки вилучили речові докази, котрі підтверджують цю версію», - повідомив Самарчук.

У відділі комунікацій головного управління Національної поліції у Львівській області кореспонденту УНІАН повідомили, що наразі інформації про причетних до цього злочину осіб немає, слідчі дії тривають.

Як повідомляв УНІАН, у селі Гута Пеняцька Бродівського району Львівщини в ніч на 10 січня невідомі зруйнували пам’ятник загиблим у 1944 році полякам - мешканцям цього села.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.161 КК України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань).

Посол України в Польщі Андрій Дещиця засудив акт вандалізму в селі Гута Пеняцька, який він вважає провокацією.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін також засудив акт вандалізму на польському меморіалі, зазначивши, що "такими провокаціями нас посварити не вдасться".

Довідка УНІАН. У лютому 1944 року в Гуті Пеняцькій гітлерівські війська знищили всі 172 будинки і вбили всіх мешканців (за різними підрахунками до 1000 осіб). Врятуватися вдалося одному поляку, який зумів втекти. Пропагандистські джерела звинувачували у винищенні польського села Гута Пеняцька українську дивізію «Галичина». Однак, за твердженням дослідника Андрія Боляновського, в той час там не діяв жоден із куренів галицької дивізії.