Україна отримала «гарні сигнали» від Єврокомісії щодо швидкого підписання угоди про спільний авіапростір – Омелян

15:26, 12 січня 2017

Київ. 12 січня. УНІАН. Україна отримала «гарні сигнали» з боку Єврокомісії щодо ймовірного швидкого підписання угоди про спільний авіаційний простір («відкрите небо») між Україною та Європейським Союзом.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян під час наради з питань регіональної політики з представниками уряду та головами обласних адміністрацій під головуванням президента України Петра Порошенка в Одесі.

«Ми маємо радісну звістку з Брюсселя. Мені дуже приємно, що за підсумками візиту президента України в Брюссель, який був наприкінці минулого року, активної роботи і МЗС, і Міністерства інфраструктури ми маємо гарні сигнали з боку Єврокомісії, що дуже ймовірне швидке підписання «відкритого неба» між Україною та ЄС», - заявив міністр.

За словами Омеляна, «зараз усе залежить від наших європейських партнерів, і як тільки буде підписана угода, Україна отримає безперешкодний доступ для наших авіакомпаній (в ЄС) і європейських компаній в Україну для польотів».

Як повідомляв УНІАН, 20 грудня 2016 троку Омелян заявив, що Міністерство інфраструктури розраховує на підписання Україною угоди про спільний авіаційний простір («відкрите небо») з Євросоюзом у 2017 році.

За його словами, відновити переговори про «відкрите небо» вдалося після намірів Великої Британії розпочати консультації з Іспанією з приводу спору щодо статусу Гібралтару. Дана дискусія є перешкодою для підписання угоди між Україною та ЄС.

Україна кілька років веде переговори з ЄС про спільний авіаційний простір, який дозволив би українським і європейським авіакомпаніям вільно працювати на просторі Євросоюзу і України. Разом з тим, підписання угоди неможливо без розв’язання спору між Великою Британією та Іспанією щодо Гібралтару, який актуалізувався після референдуму про вихід Великої Британії з Євросоюзу.

Україна не має права самостійно приймати будь-які односторонні рішення у даному напрямку. Питання визначення Гібралтару обговорюється європейською та українською сторонами з червня 2014 року. При цьому в іншій частині угода була парафована ще у 2013 році.